REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

ES katalikų vyskupai kritikuoja E. Macrono raginimą įtraukti abortus į ES pagrindinių teisių chartiją

Europos katalikų vyskupai išreiškė „gilų susirūpinimą” dėl Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono (Emaniuelio Makrono) pasiūlymo įtraukti abortus į ES pagrindinių teisių chartiją.

COMECE paprieštaravo E. Macronui

Vasario 8 d. pareiškime ES vyskupų konferencijų komisija (toliau COMECE) pažymėjo, kad nei Europos, nei tarptautinėje teisėje nėra įtvirtintos „teisės” į abortą.

„Mėginimas pakeisti ES pagrindinių teisių chartiją, įtraukiant teisę į abortus, ne tik prieštarauja pagrindiniams Europos įsitikinimams ir vertybėms, taip taip pat būtų neteisingas įstatymas, neturintis etinio pagrindo ir pasmerktas tapti nuolatinių konfliktų tarp ES piliečių priežastimi”, – sakoma COMECE pranešime.

E. Macronas sausio 19 d. Strasbūre (Prancūzijos rytuose) Europos Parlamento nariams sakė, kad ES teisių chartiją reikia peržiūrėti.

„Turime atnaujinti šią chartiją, kad joje būtų aiškiau apibrėžta aplinkos apsauga, teisės į abortą pripažinimas”, – sakė jis.

Jis pridūrė: „Pradėkime laisvai diskutuoti su savo bendrapiliečiais ir įkvėpkime naujos gyvybės teisės pamatui, kuris kuria tvirtas vertybes puoselėjančią Europą.”

Chartijoje neminimi abortai

Chartijoje, kurią valstybės narės ratifikavo 2000 m., pripažįstama teisė į gyvybę, tačiau joje neminimi abortai.

E. Macronas šį raginimą išsakė kitą dieną po to, kai ES teisėkūros institucija savo naująja pirmininke išrinko už gyvybę pasisakančią Maltos politikę Robertą Metsola (Robertą Mecolą). Ji pakeitė Davidą Sassoli (Davidą Sasolį), kuris mirė sausio 11 d., sulaukęs 65 metų. R. Metsolos išrinkimą sveikino ir ES vyskupai, ir Maltos Bažnyčios vadovai.

2021 m. birželį Europos Parlamentas balsavo už ataskaitą, kurioje abortai apibūdinami kaip „būtinoji sveikatos priežiūra”, tuo būdu siekiant iš naujo apibrėžti sąžinės prieštaravimą kaip „atsisakymą suteikti medicininę pagalbą”.

Ataskaitoje taip pat skelbiama, kad „seksualinės ir reprodukcinės sveikatos ir teisių pažeidimai” yra „smurto prieš moteris ir mergaites forma”.

O kaip pagarba kiekvieno žmogaus orumui visais jo gyvenimo etapais?

COMECE pareiškime sakoma: „Nuo pat pradžių Europos integracijos procesą visada rėmė ir glaudžiai lydėjo Bažnyčia”.

„Sutinkame su Prezidentu E. Macronu, kad svarbu ginti ir propaguoti ES vertybes. Tačiau norėtume pabrėžti, kad viena iš pagrindinių vertybių yra pagarba kiekvieno žmogaus orumui visais jo gyvenimo etapais, ypač visiško pažeidžiamumo situacijose, kaip, pavyzdžiui, negimusio vaiko atveju.”

„ES steigėjai, remdamiesi tikra humanistine tradicija, dėl kurios Europa yra tokia, kokia ji yra, puikiai suvokė esminę neatimamo žmogaus asmens orumo, taip pat bendruomenės, kaip bendro mūsų Sąjungos pagrindo, svarbą.”

Toliau rašoma: „Mes žinome apie situacijų, kuriose atsiduria abortą ketinančios pasidaryti motinos, jų tragizmą ir sudėtingumą. Rūpinimasis moterimis, dėl nėštumo patekusiomis į sunkią ar konfliktinę situaciją, yra pagrindinė Bažnyčios diakoniškosios tarnystės dalis ir taip pat turi būti mūsų visuomenės vykdoma pareiga.”

„Nelaimės ištiktos moterys neturėtų būti paliktos vienos, taip pat negalima ignoruoti negimusio vaiko teisės į gyvybę. Jiems abiem turi būti suteikta visa būtina pagalba ir parama”, – Prancūzijos prezidentui nepritaria COMECE.

Sausio 1 d. Prancūzija rotacijos tvarka perėmė pirmininkavimą Europos Sąjungos Taryboje, kuri kartu su Europos Parlamentu derasi dėl ES teisės aktų ir juos priima.

Jeanas Claude’as Hollerichas (Žanas Klodas Olerišas) yra visos Europos Sąjungos katalikų vyskupų konferencijų komisijos (COMECE) pirmininkas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

4 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte