Dr. Nida Vasiliauskaitė. Apie skiepų pasą

„Tauta ir kiekvienas pilietis turi teisę priešintis bet kam, kas prievarta kėsinasi į Lietuvos valstybės nepriklausomybę, teritorijos vientisumą, konstitucinę santvarką.“ (LR Konstitucija, I sk, 3 st). Lemiamas momentas šiuo atveju – „konstitucinę santvarką“. Ne, nepasakyta, kad į ją kėsintis galima tik iš išorės ar iš apačios.

Kokiu būdu į ją kėsinamasi? Na, pavyzdžiui, II skyriaus 21 straipsnis sako, kad „Su žmogumi, be jo žinios ir laisvo sutikimo, negali būti atliekami moksliniai ar medicinos bandymai“; 22 straipsnis – kad „Informacija apie privatų asmens gyvenimą (čia įeina ir info apie sveikatos būklę, t.y. ir apie covid positive) gali būti renkama tik motyvuotu teismo sprendimu ir tik pagal įstatymą“; 29 straipsnis – kad „Įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs.

Žmogaus teisių negalima varžyti ir teikti jam privilegijų dėl jo lyties, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu“ (t.y. nesutinkantys skiepytis būtų varžomi įsitikinimų/ pažiūrų pagrindu, o tada dar ir socialinės padėties, kurią specialiai jiems toks varžymas sukurtų)“; o 32 straipsnis numato, kad „Pilietis gali laisvai kilnotis ir pasirinkti gyvenamąją vietą Lietuvoje, gali laisvai išvykti iš Lietuvos. Šios teisės negali būti varžomos kitaip, kaip tik įstatymu ir jeigu tai būtina valstybės saugumui, žmonių sveikatai apsaugoti, taip pat vykdant teisingumą. Negalima drausti piliečiui grįžti į Lietuvą. Kiekvienas lietuvis gali apsigyventi Lietuvoje“ (t.y. šį punktą pažeidžia karantino ribojimai, nes ne, neįrodyta kad būtina).

Siūlomas skiepų pasas yra atviras ir tiesioginis kėsinimasis padaryti ne mažiau nei demontuoti konstitucinę santvarką.

Taigi, jau karantino politika pasidarbavo šioje srityje, bet siūlomas skiepų pasas yra atviras ir tiesioginis kėsinimasis padaryti ne mažiau nei demontuoti konstitucinę santvarką. Savo ruožtu, pasak pačios šios konstitucinės santvarkos, bet kuri valdžia, raginanti tai padaryti, yra nebelegitimi ir tiek nacija apskritai, tiek pilietis atskirai turi teisę ir pareigą priešintis.

O dabar prisiminkime seną (ne tokį ir seną) luomų pasaulį, kur būta kategorijos „prie žemės pririšti valstiečiai“ – tokie, kur be savo šeimininko leidimo negali išvykti iš apibrėžtos teritorijos, ir šiaip daug ko negali. Kaip, hipotetiškai, būtų įmanoma vėl atkurti kažką panašaus – refeodalizuoti visuomenę? Pavyzdžiui, kažkaip taip.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

16 KOMENTARAI

 1. Bravo prof. dr. Nidai Vasiliauskaitei !!!
  Ypatingai džiugu, kad Lietuvoje yra galvojančių ir drįstančių pasakyti savo nuomonę žmonių. Pasirodo LR konstitucija gina bei garantuoja piliečių teises ir laisves. Gaila, bet šias tiesas visais įmanomais būdais bando paneigti prezidentas su savo kompanija, seimo pirmininkė su valdančiąja seimo dauguma ir ministrė pirmininkė su visa vyriausybe. Konstitucijos tiesos ir vertybės jiems nesuvokiami dalykai, todėl rekomenduoju prof. dr. Nidos Vasiliauskaitės straipsnį „Apie skiepų pasą“. Perskaičius, net tokiems protams turėtų būti aišku, kas yra žmogaus – piliečio teisės ir laivės, kurias gina bei garantuoja konstitucija.

 2. Kad daugiau atsirastų tokių garbingų žmonių,kaip prof. Nida Vasiliauskaitė,ir seimo narių daugiau,kurie turėtų savigarbos,ir nebijotų ginti savo valstybės piliečių teisių,kurie juos išrinko,ir pasitikėjo jais.

 3. nesupratau komentatoriu dziugavimo… Si asaba aktyviai persa mums iskrypeliu vertybes, o si karta pasnekejo apie covid-19 ir jau tapo sventuole?
  Isiklausykite : „prie žemės pririšti valstiečiai“ – tokie, kur be savo šeimininko leidimo negali išvykti iš apibrėžtos teritorijos“ – ar tai neprimena Lenino ir Marxo pozicijos proletariato ir „burzuju“ klausimu? Ar dabartiniai zemdirbiai yra kazkam pavaldus? Kokia cia demagogija pilstoma?
  Kiek zinau, anksciau profesoriais tapdavo tik tie, kurie apsigindavo habilitata. Ar si mergele irgi turi habilitata? Ar tik „kandidat nauk“ is statistikos apibendrinimo?

 4. ezoterinis zenklas po „profesores“kaklu pasako viska. Sis zenklas lydejo ir marksizmo – leninizmo politika. Kuo baigesi si politika, zinome. Kuo baigsis si propaganda – dar paziuresime.

 5. Nuostabu, išmintingai ir taikliai. Ačiū Nida. O vakcinų narkomanai, eksperimentinės medicinos žmogeliai siunta už teisybę. Valio…..

  • Kai musu ishrintieji Seimo nariai, ministrai, pateke I kedes ima tarnauti EURO SAJ. , Pasaulio Suvienytuju Tautu, Sveikatos komitetams. ppaskelbusiems 2021-2030 tautu , valstybiu ir SHEIMU NAIKINIMO PROGRAMA, Siaubas ima. Mutant ju ISHDAVYSTE IR PARSIDAVIMA ZUDYTOJAMS. LIETUVIU TAUTAI BILIEKA VIENYTIS IR VISA TAUTOS GALIA NUSALINTI ISHDSVIKUS, PAKEICIANT JUOS TAUTOS ISHTIKIMAISIAIS TARNAUTOJAIS

 6. Viskas gerai bet yra ir „Šios teisės negali būti varžomos kitaip, kaip tik įstatymu ir jeigu tai būtina valstybės saugumui“ 🙂

  • Pasidomėkite medikų ekspertize (ne ta, kurią įkyriai kiša kaip vienintelę tiesą) ir sužinosite daug tiesos apie neištirtą skiepų poveikį. Štai jie tikrai padarys „natūralią atranką“.

 7. Nida Vasiliauskaitė – arogantiška lesbietė, sau pasiskyrusi neklystančios visa ko ekspertės vaidmenį, kuri niekina visus kitus, „žemiau jos esančius“. O visas pasaulis yra savo lygiu yra ženkliai „žemiau jos“.

Komentarai neleidžiami

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte