Didįjį Šeštadienį Turino drobulė bus išstatyta pagerbimui

ŠaltinisSEDMITZA

Turino arkivyskupas Čezare Nozilja sakė, kad balandžio 3 d., Didįjį Šeštadienį pagal katalikų kalendorių, kaip ir pernai, bus specialiai išstatyta Turino drobulė.

Drobulė viešam pamaldumui išstatoma tik išskirtinėmis progomis, pavyzdžiui, jubiliejiniais metais. Prieš metus Pjemonto regiono sostinėje įvyko neeilinis Turino drobulės išstatymas, kai visas pasaulis buvo paralyžiuotas dėl koronaviruso pandemijos.

Drobulės išstatymo proga pamaldos prasidės 16.30 val. vietos laiku ir, bendradarbiaujant su Vatikano ryšių dikasterija, bus transliuojamos žiniasklaidos šaltinių.

Didįjį Šeštadienį maldą prie Turino drobulės ves Turino katalikų jaunimas, dalyvavęs pasirengime Europos jaunimo susitikimui, Taizé bendruomenės planuotam 2020 m. gruodžio 28 d. – 2021 m. sausio 1 d. Tačiau susitikimas buvo atidėtas dėl karantino apribojimų. Drobulės gerbimo metu jaunimas pristatys savo apmąstymus vilties tema.

Turino drobulė yra drobė, kurios dydis 4,36 x 1,10 m. Joje, kaip tvirtina tradicija, buvo suvyniotas Jėzaus Kristaus kūnas,  jį nuėmus nuo kryžiaus. 400 metų ši drobulė buvo saugoma Turino katedroje specialiai jai pastatytoje koplyčioje.

Nuo XV amžiaus drobulė buvo nuosavybe Savojos dinastijos, kurios palikuonys 1983 m. oficialiai ją perdavė popiežiui, o jis savo ruožtu patikėjo relikviją Turino arkivyskupijos arkivyskupų-metropolitų globai. Dabar popiežiaus Pranciškaus potvarkiu „Drobulės saugotojas“  yra Turino arkivyskupas Čezare Nozilja.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis