Didelio palaikymo sulaukę Kanados sunkvežimių vairuotojai užtvėrė gatvę prie parlamento

Kanados sunkvežimių vairuotojams trūko kantrybė: šeštadienį į Kanados sostinę Otavą atvažiavo sunkvežimiai, kurie šaltą žiemos dieną priešais parlamentą rengia, kaip teigia policija, masinį protestą prieš ministro pirmininko Justino Trudeau (Džastino Triudo) reikalavimus skiepytis nuo COVID-19. Numatoma, kad proteste iš viso susirinks apie 10 tūkst. dalyvių.

Šiuo metu daugiau nei 100 sunkvežimių yra užtvėrę Velingtono gatvę, pagrindinę Otavos gatvę, einančią pro Kanados parlamentą. Dar daugiau sunkvežimių ir juos palaikančių protestuotojų vyksta prie parlamento išreikšti nepritarimo valdančiųjų reikalavimams skiepytis.

Anksčiau buvo pranešta, kad šalies ministras pirmininkas ir jo šeima dėl saugumo sumetimų paliko namus Otavos centre. Jo biuras šio pranešimo nepatvirtino.

Primename, kad vadinamasis „Laisvės konvojus“ (angl. „Freedom Convoy“) prasidėjo kaip protestas prieš vakcinacijos reikalavimą tarpvalstybinių sunkvežimių vairuotojams, tačiau virto demonstracija prieš valdžios perteklinius pandeminius reikalavimus, kuri sulaukė dėmesio iš viso pasaulio.

Vadino marginalais, propaguojančiais smurtą

Kanados imigracijos, pabėgėlių ir pilietybės reikalų ministras Marcas Mendicinas (Markas Mendičinas) Kanados transliuotojui CBC sakė, kad kai kurie protestuotojai išreiškė „akivaizdų ekstremizmą“, įskaitant raginimus smurtu nuversti vyriausybę, tačiau konvojaus organizatoriai tą griežtai neigė.

J. Trudeau taip pat penktadienį laikraščiui „Canadian Press“ sakė nerimaujantis, kad protestas gali baigtis smurtu. Anksčiau šią savaitę jis sakė, kad kolona atstovauja „nedidelei marginalinei mažumai“, kuri neatstovauja kanadiečių pažiūroms. Nenuostabu, kad dėl saugumo sumetimo jis paliko savo darbo vietą ir persikėlė dirbti kitur, kur – nežinoma.

Teigiama, kad šiuo metu šalyje jau apie 90 proc. Kanados tarpvalstybinių sunkvežimių vairuotojų ir 77 proc. šalies gyventojų yra pasiskiepiję dviem COVID dozėmis.

Anksčiau buvo planuojama, kad pagrindinės sunkvežimių kolonos atvyks apie vidurdienį, tačiau jau penktadienį transporto priemonės blokavo kelius priešais parlamentą, o šeštadienio rytą jau buvo susirinkę dešimtys sunkvežimių. Iš viso laukiama apie 2 700 sunkvežimių, sakė federalinės vyriausybės šaltinis, tačiau kol kas tiek nėra.

Demonstracija bus „milžiniško masto“, penktadienį sakė Otavos policijos viršininkas.

Protesto organizatoriai teigė, kad mitingas bus taikus, ir pažadėjo likti Otavoje tol, kol pavyks pakeisti valdžios sprendimus.

Protestui gali trukdyti didelis šaltis, tačiau palaikymas vairuotojams – didelis

Kanados meteorologijos tarnyba šeštadienio rytą paskelbė perspėjimą dėl šalyje numatomo didelio šalčio.

J. Trudeau spalio mėnesį rinkimų išvakarėse paskelbė apie reikalavimą skiepytis federaliniams darbuotojams, o praėjusį mėnesį tiek Kanada, tiek JAV įvedė vakcinacijos reikalavimą tarptautinių sunkvežimių vairuotojams.

Konservatorių lyderis Erinas O’Toole’as (Erinas Otulas) nepritaria reikalavimams skiepyti vairuotojus ir penktadienį surengusi derybas su kai kuriais jų išreiškė paramą protestui.

„Palaikau vairuotojų teisę būti išklausytiems ir raginu Justiną Trudeau susitikti su šiais sunkiai dirbančiais kanadiečiais ir išklausyti jų susirūpinimą“, – po susitikimo sakė E. O’Toole. „Prašome šį savaitgalį protestuoti saugiai“, – pridūrė jis.

Šaltiniai teigia, kad Kanados sunkvežimių vežėjų aljansas, atstovaujantis maždaug 4 500 vežėjų, savininkų-ekspeditorių ir pramonės tiekėjų, nepritaria šiai demonstracijai ir pareiškė, kad taip „neturėtų būti reiškiamas nepritarimas vyriausybės politikai“.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte