Dėl neapykantos kurstymo į Seimą kandidatavusiam P. Valickui skirta 5 tūkst. eurų bauda

ŠaltinisBNS

Dėl neapykantos kurstymo buvusiam Lietuvos liaudies partijos kandidatui į Seimą Pranciškui Valickui skirta 5 tūkst. eurų bauda.

Vilniaus miesto apylinkės teismas jį pripažino kaltu dėl kurstymo prieš homoseksualius asmenis. Baudą nuteistasis įpareigotas sumokėti per dvejus metus.

Šis pirmosios instancijos teismo nuosprendis gali būti skundžiamas apeliacine tvarka.

Kaip pranešė Generalinė prokuratūra, ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl kandidato pasisakymų pernai vykusių Seimo rinkimų debatų, tiesiogiai transliuotų Lietuvos radijo ir televizijos bei portalo www.lrt.lt eteryje, metu.

Teismas konstatavo, kad kalbėdamas politinių debatų laidoje P. Valickas perėjo į homoseksualių žmonių įžeidinėjimą bei menkinimą.

Pranešime nurodoma, kad „kandidatui į Seimo narius laidoje pasirinkus žeminančią, niekinančių leksiką, buvo viešai tyčiojamasi iš homoseksualių asmenų, jie buvo niekinami dėl seksualines orientacijos, įsitikinimų ar pažiūrų“.

Tas, kas viešai tyčiojosi, niekino, skatino neapykantą ar kurstė diskriminuoti žmonių grupę ar jai priklausantį asmenį dėl lyties, seksualinės orientacijos, neįgalumo, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimo ar pažiūrų, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, areštu arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis