Dėl galimybių paso LVŽS šešėlinė Vyriausybė inicijuoja kreipimąsi į Konstitucinį Teismą

ŠaltinisBNS

Trečiadienį, rugsėjo 15 dieną, vykusiame nenumatytame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) šešėlinės Vyriausybės posėdyje priimtas sprendimas inicijuoti kreipimąsi į Konstitucinį  Teismą prašant Teismą ištirti Ingridos Šimonytės Vyriausybės priimtą nutarimą, kuriuo šį pirmadienį įvesti su galimybių pasu susiję apribojimai.

„Jau kuris laikas viešojoje erdvėje žinomi Lietuvos teisininkai, net Advokatų tarybos pirmininkas Ignas Vėgėlė, abejoja įvestų ribojimų teisėtumu, atitikimu teisinės valstybės principui, o taip pat kyla abejonių ir dėl ribojimų proporcingumo. Nors abi grupės žmonių – skiepytieji ir ne – rizikuoja užsikrėsti ir tapti viruso platintojais, jiems nustatomas visiškai skirtingas teisinis rėžimas, ignoruojant tą medicininį faktą. Taigi, kyla klausimų, ar žmonės nėra diskriminuojami.

LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis pabrėžia, kad LVŽS pasisako už vakcinaciją ir skatina žmones sąmoningai skiepytis, tačiau pabrėžia už žmonių teisę laisvai pasirinkti ir atsisakyti intervencijos

Reikalavimas asmenims atlikti medicinines intervencijas (vakcinaciją) tampa sąlyga gauti tęstinį profesinį mokymą arba studijuoti universitetuose. Studentai yra priversti nutraukti studijas, nes iškeldinami iš bendrabučių. Dalis ribojimų kelia daug klausimų dėl jų proporcingumo: pvz. pavasarį buvo uždarytas smulkusis verslas, taip duodant suprasti, kad pandemija tose sąlygos labiau linkusi plisti, dabar daroma atvirkščiai – nevakcinuoti žmonės nukreipiami į mažas būtinųjų prekių parduotuves, jiems uždaryti didieji prekybos centrai. Norime, kad Konstitucinis Teismas turėtų galimybė įvertinti visus šiuos ribojimus, jų teisėtumą, būtinumą demokratinėje visuomenėje bei proporcingumą“, – sako šešėlinis Ministras Pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

LVŽS pirmininkas Ramūnas Karbauskis pabrėžia, kad LVŽS pasisako už vakcinaciją ir skatina žmones sąmoningai skiepytis, tačiau pabrėžia už žmonių teisę laisvai pasirinkti ir atsisakyti intervencijos.

„Žmones turime raginti skiepytis pozityviais būdais. Prievarta diskredituoja vakcinaciją, įjautrina visuomenę, skatina priešintis. Tai ne tas kelias. Harvardo universiteto mokslininkas epidemiologas Dr. Martin Kulldorff yra pasakęs, kad tie, kurie daro spaudimą turėti vakcinų pasus, daro kur kas daugiau žalos pasitikėjimui vakcinomis nei dešimtmečius trunkanti skiepų priešininkų veikla”, – pažymi Ramūnas Karbauskis.

LVŽS šešėlinės Vyriausybės inicijuojamame kreipimesi į Konstitucinį Teismą bus prašoma įvertinti, ar galimybių paso ribojimus įvedusio Vyriausybės nutarimo normos atitinka Lietuvos Respublikos Konstitucijos 21 straipsnio (žmogaus asmuo neliečiamas) (įskaitant Pacientų teisių ir žalos sveikatai atlyginimo įstatymo 15 straipsnį (laisvas informuotas sutikimas)), 22 straipsnio  (žmogaus privatus gyvenimas neliečiamas), 29 straipsnio (įstatymui visi lygūs) (įskaitant ir Lygių galimybių įstatymo 5 straipsnį), 41 straipsnio (aukštasis mokslas prieinamas visiems pagal kiekvieno žmogaus sugebėjimus) (įskaitant Švietimo įstatymo 5 straipsnį), Civilinės saugos įstatymo nuostatoms bei konstituciniams teisinės valstybės, proporcingumo ir atsakingo valdymo principams.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis