Seniausiai Europos moteriai – COVID-19 persirgusiai vienuolei – sukanka 117

Vyriausias žmogus Europoje, prancūzų vienuolė sesuo Andre (Andrė), praėjusį mėnesį persirgusi COVID-19, švenčia savo 117-ąjį gimtadienį.

1904 metų vasario 11 dieną gimusi Lucile Randon (Liusil Randon), vėliau tapusi seserimi Andre, sakė, kad nepajuto susirgusi koronavirusu, kuriuo iš viso užsikrėtė 81 pietrytinio Tulono miesto slaugos namų gyventojas, o 10 iš jų mirė.

Sausio 16-ąją, atlikus testą vienuolei buvo nustatytas užsikrėtimas COVID-19. Kitos vienuolyno seserys ir slaugytojai rimtai išsigando, tačiau sesuo Andre žinią priėmė ramiai, be jokios baimės, jaudindamasi ne dėl savęs, bet dėl kitų bendruomenės gyventojų. 

Žiemos saulės spindulių nutvieksta vienuolė kalbėjo užsimerkusi, sudėjusi rankas maldai. Kaip pati prisipažino, skaudžiausia jai buvo negalėti dalyvauti kasdienėse Mišiose. 

„Aš buvau labai pavargusi, tai tiesa, bet aš to nesupratau“, – pridūrė sesė Andre stipriu balsu, neišduodančiu jos nugyventų metų.

Tačiau Šv. Catherine Laboure (Katerinos Liaburė) slaugos namų atstovas Davidas Tavella (Davidas Tavela) sakė, kad vienuolė buvo „įkalinta trigubai: kėdėje su ratukais, savo kambaryje ir neturėjo lankytojų“.

Reporterių skambučių iš viso pasaulio savo šventės proga sulaukusi vienuolė sakė, kad neplanuoja nieko ypatinga savo 117-ajam gimtadieniui.

Tačiau slaugos namai, kuriuose gyvena ji ir dar keliolika vienuolių, turi kitų planų: gimtadienio proga organizuoja specialias Mišias, o virtuvės šefas gimtadienio puotai gamina žąsų kepenėlių paštetą, vištienos filė su baravykais ir mėgstamiausią sesers Andre desertą „keptą Aliaską“.  

Pasak sesers Andre, jos mėgstamiausias patiekalas yra omaras, be to ji išgeria „kasdien po taurelę vyno“.

Sesuo Andre gimė pietiniame Aleso mieste protestantų šeimoje, auginusioje dar tris jos brolius. Vienas maloniausių moters prisiminimų – dviejų jos brolių sugrįžimas iš Pirmojo pasaulinio karo.

„Tai buvo reta. Šeimose paprastai būdavo po du žuvusius, o ne du sugrįžusius. Abu jie sugrįžo“, – pasakojo vienuolė pernai naujienų agentūrai AFP, švęsdama 116-ąjį gimtadienį.

Jaunystėje ji dirbo guvernante Paryžiaus turtingose šeimose. Vienuolė sakė, kad darbas su vaikais „jai labai tiko“.

Būdama 26-erių ji perėjo į katalikų tikėjimą ir buvo pakrikštyta. Vedama troškimo „eiti toliau“ – gana vėlai, būdama 41-erių, įstojo į Šaričių vienuolių ordiną (Gailestingųjų šv. Vincento Pauliečio seserų kongregaciją – Laikmetis.lt red. past.).

Sesuo Andre buvo paskirta į ligoninę Viši mieste, kur dirbo 31 metus, o vėliau dar 30 metų praleido senelių namuose Prancūzijos Alpėse ir pagaliau persikėlė į Tuloną.

Per visą moters gyvenimą Eliziejaus rūmuose pasikeitė 19 Prancūzijos prezidentų.

Vienuolė yra antras vyriausias pasaulio žmogus po 118 metų japonės Kane Tanaka (Kanės Tanakos).

Paklausta, ką norėtų pasakyti jaunimui, sesuo Andre atsakė: „Būkite drąsūs ir gailiaširdingi.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis