COVID-19 kilmė – vis dar neįmenama mįslė

ŠaltinisAFP-BNS

Žiniasklaida teigia, kad koronaviruso pandemija greičiausiai kilo dėl Kinijos laboratorijoje įvykusio informacijos nutekėjimo, nors Baltieji rūmai sekmadienį tvirtino, kad amerikiečių žvalgyba šiuo klausimu tebėra susiskaldžiusi.

Kaip pranešė verslo dienraštis „The Wall Street Journal“, tai nustatyta Nacionalinės žvalgybos direktorės Avril Haines (Avril Hains) biuro įslaptintoje ataskaitoje, o tai reiškia, kad Energetikos departamento, kuris anksčiau teigė nesąs tikras, kaip virusas atsirado, nuomonė pasikeitė.

„The Wall Street Journal“ ir „The New York Times“ citavo įslaptintą ataskaitą perskaičiusius asmenis, kurie teigė, kad departamentas savo sprendimą priėmė su „mažu pasitikėjimu“, pabrėždamas, kad skirtingų agentūrų nuomonės dėl COVID-19 ir pandemijos, apėmusios pasaulį 2020 metų pradžioje, kilmės vis dar nesutampa.

Ši išvada, kuri, kaip pranešama, padaryta gavus naujos informacijos, vis dėlto yra svarbi, nes departamentas prižiūri nacionalinių laboratorijų tinklą, įskaitant tas laboratorijas, kuriose atliekami pažangūs biologiniai tyrimai.

Dabar departamentas kartu su federaliniu tyrimų biuru (FTB) mano, kad pandemija, nuo kurios mirė beveik septyni milijonai žmonių, kilo dėl nelaimingo atsitikimo Kinijos laboratorijoje.

Keturios JAV žvalgybos agentūros mano, kad COVID-19 atsirado natūraliu būdu, o kitos dvi dar neapsisprendė, pranešė „The Wall Street Journal“.

Baltųjų rūmų patarėjas nacionalinio saugumo klausimais Jake’as Sullivanas (Džeikas Salivanas) pabrėžė, kad šiuo klausimu išlieka „įvairių nuomonių“.

„Šiuo metu žvalgybos bendruomenė nepateikė galutinio atsakymo į šį klausimą“, – sakė jis sekmadienį CNN.

Vasario viduryje Pasaulio sveikatos organizacija pažadėjo daryti viską, kas įmanoma, „kol gausime atsakymą“ dėl COVID-19 kilmės, ir paneigė pranešimą, kuriame teigiama, kad agentūra nutraukė tyrimą.

Mokslo bendruomenė mano, kad labai svarbu nustatyti pandemijos kilmę, kad būtų galima geriau kovoti su kita pandemija ar net užkirsti jai kelią.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. Taip ir nemačiau anei jokios informacijos, kuri būtų paaiškinusi, kuo LABAI baisu covid virusas. Gripas – taip. sunkesnis – taip..Kas dar?

  2. Rusijos mieste Novosibirske yra karinis chemijos ir biotechnologijų institutas, kuriame dirba daug kinų. Šiame institute saugomos ir itin retų ligų – raupų, plaučių maro – bakterijos. 2019 metų rugsėjį šiame institute įvyko sprogimas – manoma, kad išisiliejo retųjų ir ypač pavojingų bakterijų saugyklos, kuriose galėjo būti ir eksperimentinių kultūrų. Manoma, kad apsikrėtė insitute dirbę kiniečiai, kurie vėliau grįžo į Kiniją.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte