Čekijos Senatas atmetė Stambulo konvencijos ratifikavimą

Čekijos Senate surengtame balsavime dėl Stambulo konvencijos ratifikavimo buvo nepritarta jos tolesniam keliui šios šalies įstatymo leidyboje.

Posėdyje dalyvavo 71 Senato narys (iš 81), iš kurių už konvencijos ratifikavimą balsavo 34, prieš – 28 Senato nariai, 9 susilaikė, tad siūlymas ratifikuoti konvenciją buvo atmestas.

Senate vyriausybinės koalicijos partijos turi absoliučią daugumą (73 vietas iš 81), tad balsavimo rezultatus nulėmė pačių valdančiųjų balsai: siūlymo ratifikuoti nepalaikė premjero P. Fialos partija ODS, krikdemai, nepriklausomųjų frakcija. Pats premjeras P. Fiala balsuodamas susilaikė. Balsavimo išvakarėse ratifikavimą parėmė Čekijos prezidentas P. Pavelas. 

Jei Senatas būtų pritaręs ratifikavimui, klausimas būtų keliavęs į parlamento Atstovų rūmus, tačiau dabar jo likimas neaiškus – greičiausiai prie klausimo nebebus grįžtama iki kitų rinkimų 2025 m. rudenį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

  1. Pats Stambulas išmetė šitą konvenciją į šiukšlyną, Ar latvių parlamentui nepakanka proto patiems tvarkytis su visokiu smurtu savo šalyje? Geresnių patarimų smurto tema negu Šventajme Rašte ir Evangelijose dar niekas nesugalvojo,

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte