REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Buvę LGBT bendruomenės nariai krikščionys Londono susibūrime: mes taip pat egzistuojame

Savaitgalį Londone (Jungtinė Karalystė) rinkosi iš LGBT bendruomenės pasitraukę krikščionys nariai. Renginys buvo skirtas atkreipti dėmesį į valdančiųjų norą uždrausti galimybę naudotis konversijos terapija norintiems grįžti prie savo prigimtinės lyties.

Renginio metu krikščionys dalijosi įvairiomis sėkmės istorijomis ir asmeniniais liudijimais apie tai, kaip Dievo meilė jiems padėjo įveikti nepageidaujamą potraukį keisti lytį.

Renginyje pavadinimu „Unashamed” (liet. „Be gėdos”) dalyvavo savo lytinę tapatybę susigražinę krikščionys iš Europos ir JAV. Anksčiau jie priklausė LGBT bendruomenei, tačiau savo noru nusprendė iš jos pasitraukti.

Dauguma renginyje liudijusių asmenų sako: vėl pripažįstame Dievo duotą lytį.

Įveikę savo priklausomybes dabar šie asmenys stengiasi iš naujo laimingai kurti santykius su priešingos lyties asmenimis. Jie teigia, kad nori santuokos ir šeimos.

Renginyje dalyviai dalijosi jaudinančiais pasakojimais apie išgijimą ne tik nuo jiems nepageidaujamo potraukio tai pačiai lyčiai ir lyties disforijos, bet ir nuo priklausomybių pornografijai, piktnaudžiavimui narkotikais ir psichikos sveikatos problemų, tokių kaip depresija ir mintys apie savižudybę.

Pavyzdžiui, Liamas Haydenas (Lijamas Haidenas) iš Jungtinės Karalystės teigė, kad būtent profesionalios konsultacijos padėjo išsiaiškinti jam nepageidaujamo homoseksualumo priežastis ir prieš dvejus metus sulaikė nuo savižudybės.

„Per konsultacijas ir suvokimą, iš kur kilo problema, galėjau patikėti ją Dievui, o vėliau – ir gauti išgydymą bei eiti pas jį… Šiandien aš esu čia, vis dar gyvenu, tai nesugriovė mano gyvenimo”.

Konferencija buvo surengta Jungtinės Karalystės vyriausybėms artėjant prie vadinamosios konversijos terapijos uždraudimo.

Daugelis kalbėtojų, tarp jų ir Haydenas, gynė laisvę ieškoti pagalbos įvairiais būdais.

„Jei kas nors nori iš manęs atimti galimybę gydytis, tuomet lygiai taip pat gali ateiti ir į mano kambarį bei išstumti mane pro langą”, – teigia jis, pabrėždamas, kad konversijos terapijos uždraudimas nėra suprantamas.

„Jei mano gėdą panaikino Dievas, o jis tai padarė per terapines konsultacijas, jei mano traumos buvo išgydytos, ar tai rodo, kad man buvo padaryta žala, kad buvau auka? O gal rodo kaip tik, kad išgijau ir nugalėjau jas?”

JK vyriausybė patikino, kad konversijos terapijos draudimas neapims maldos terapijos, tačiau kai kurie kampanijos dalyviai siekia, kad ir ji būtų panaikinta.

Peteris Benjaminas (Peteris Bendžaminas), daugelį savo gyvenimo metų persirenginėjęs ir gyvenęs kaip moteris, renginio metu teigė, kad tik bažnyčios, kurioje už jį meldėsi, dėka jam pavyko atsisakyti potraukio persirenginėti ir priimti vyro tapatybę.

„Jei ne Dievas ir ne Jėzus, manęs čia nebūtų” – sakė jis. – Verkiu, kai girdžiu apie tėvus, aprenginėjančius savo berniukus suknelėmis, vaizduojančius drag queens mokyklose. Tai tiesiog graudina”.

Jis klausia, kodėl bažnyčios nepabunda ir leidžia vykti tam, kas daro didžiulę žalą vaikams, šeimoms ir apskritai žmonėms? Jo bažnyčia meldėsi už jį, kad vaikinas grįžtų prie savo tapatybės ir atsisakytų translyčio gyvenimo būdo.

Alexandra Lesnik (Aleksandra Lesnik), buvusi lesbietė iš Lenkijos, renginio metu pasakojo, kad potraukis tai pačiai lyčiai ją „sunaikino”, ir kad tik jos psichoterapeutė padėjo merginai suvokti, jog pokyčiai yra įmanomi. Jos padedama Alexandra sugebėjo rasti laisvę nuo „nelaimingo” lesbietiško gyvenimo.

„Svarbu, kad turime žodžio laisvę ir galime kalbėti apie viską, nes, taip, yra LGBT bendruomenė, bet mes taip pat esame čia – buvusių LGBT narių bendruomenė”, – sakė ji.

Mike’as Davidsonas (Maikas Deividsonas), organizacijos „Core Issues Trust”, teikiančios konsultacijas žmonėms, patiriantiems nepageidaujamą potraukį tai pačiai lyčiai arba lyties disforiją, įkūrėjas, paragino žmones pasirašyti naują deklaraciją, kurioje prašoma vyriausybės palaikyti terapinį gydymą.

Deklaraciją pasirašė kelios dešimtys JK organizacijų, įskaitant „Christian Concern”, „Voice for Justice UK”, „Liberty Counsel” ir  krikščionių medikų asociacija „Liberty Counsel and the Christian Medical and Dental Associations”.

Deklaracijos kopijos bus išsiųstos visiems JK parlamento nariams.

Dokumente įspėjama, kad konversijos terapijos uždraudimas pakenks žmonėms, patiriantiems nerimą dėl savo lytiškumo ar lytinės tapatybės, ir kad jis pagilins cancel culture ir suvaržys žodžio laisvę”.

Jame teigiama: „Konversijos terapijos draudimas pažeidžia žmogaus teises ir laisves, tiek terapinį pasirinkimą, tiek pastoracines, profesines ir tėvų teises”. Šio dokumento tikslas – paskatinti tam tikrą „lygiavertę diskusiją” vadinamosios konversijos terapijos tema.

„Mes nepasirinkome turėti jausmų, bet galime pasirinktis, kokius jausmus patiriame, ir tai mums yra svarbu. Norime pasakyti pasauliui: egzistuojame ir mes”, – teigia renginio Londone organizatoriai ir dalyviai.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

2 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte