Būsimasis Portugalijos kardinolas apie Pasaulio jaunimo dienas: nenorime atversti jaunimo

ŠaltinisCNA

„Nenorime atversti jaunimo į Kristų, Katalikų Bažnyčią ar panašiai”, – žurnalistams sakė vyskupas Américo Aguiaras, Pasaulio jaunimo dienų (PJD) Lisabonoje 2023 vadovas.

Interviu vyskupas sakė, kad, jo nuomone, Pasaulio jaunimo dienų intencija – kad jaunimas keliautų kartu, gerbiant vienas kito skirtumus.

Jį popiežius Pranciškus, kaip dabar jau žinoma, rugsėjį paskelbs kardinolu.

Pasaulio jaunimo dienos vyks Lisabonoje, Portugalijoje, rugpjūčio 1-6 d.

CNA rašoma, kad A. Aguiaras, Lisabonos pagalbinis vyskupas, apie skirtingumą kalbėjo liepos 6 d., duodamas interviu „RTP Notícias”, likus trims dienoms iki popiežiaus Pranciškaus pranešimo apie 21 naujo kardinolo, tarp jų ir šio prelato, paskyrimą.

Kardinolui nominantui tikslas – suteikti galimybę kiekvienam jaunam žmogui ištarti: „,Aš kitaip mąstau, kitaip jaučiu, kitaip organizuoju savo gyvenimą, bet mes esame broliai ir einame kartu kurti ateities’. Tai pagrindinė šio susitikimo su gyvuoju Kristumi žinia, kurią popiežius nori perduoti jaunimui.”

„Mes visai nenorime atversti jaunimo į Kristų, į Katalikų Bažnyčią ar ką nors panašaus, – tęsė A. Aguiaras. – Norime, kad jaunam katalikui, krikščioniui, būtų normalu sakyti ir liudyti, kas jis yra, taip pat kaip ir jaunam musulmonui, žydui ar kitą religiją išpažįstančiam jaunuoliui taip pat nekiltų problemų sakyti, kas jis yra, ir tai liudyti, o jaunas žmogus, kuris neturi jokios religijos, jaustųsi laukiamas ir galbūt nesijaustų keistas dėl to, kad mąsto kitaip.”

Prelatas pabrėžė, kad svarbu, „jog visi suprastume, jog skirtumai mus praturtina, o pasaulis bus objektyviai geresnis, jei sugebėsime įdėti į visų jaunų žmonių širdis šį Fratelli Tutti, visų brolių tikėjimą, kad popiežius dėjo milžiniškas pastangas, kad tai įeitų į visų širdis.”

Popiežiaus Pranciškaus enciklika „Fratelli Tutti” paskelbta 2020 m. spalio 4 d. Tai trečioji jo pontifikato enciklika, skirta brolystei ir socialinei draugystei.

Pasaulinę jaunimo dieną 1985 m. įsteigė popiežius Jonas Paulius II. Ji visada buvo proga jaunuoliams iš viso pasaulio asmeniškai susitikti su Kristumi ir pasirinkti visiškai atsiduoti Jo tarnystei kunigystėje ar pašvęstajame gyvenime.

2000 m. rugpjūčio 19 d. per Pasaulio jaunimo dienas Romoje Didžiojo jubiliejaus metais popiežius Jonas Paulius II pavadino jaunimą „ryto sargybiniais” ir priminė, kad „sakydami taip Kristui, jūs sakote taip visiems savo kilniausiems idealams. Meldžiuosi, kad jis viešpatautų jūsų širdyse ir visoje žmonijoje naujajame amžiuje ir naujajame tūkstantmetyje. Nebijokite patikėti savęs Jam! Jis jus ves, suteiks jums jėgų sekti Juo kiekvieną dieną ir kiekvienoje situacijoje.”

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

10 KOMENTARAI

 1. Chmmm.. Pasaulinę jaunimo dieną 1985 m. įsteigė popiežius Jonas Paulius II. Ji visada buvo proga jaunuoliams iš viso pasaulio asmeniškai susitikti su Kristumi ir pasirinkti visiškai atsiduoti Jo tarnystei kunigystėje ar pašvęstajame gyvenime.

  O šitas sako:„Mes visai nenorime atversti jaunimo į Kristų, į Katalikų Bažnyčią ar ką nors panašaus, – tęsė A. Aguiaras. – Norime, kad jaunam katalikui, krikščioniui, būtų normalu sakyti ir liudyti, kas jis yra, taip pat kaip ir jaunam musulmonui, žydui ar kitą religiją išpažįstančiam jaunuoliui taip pat nekiltų problemų sakyti, kas jis yra, ir tai liudyti, o jaunas žmogus, kuris neturi jokios religijos, jaustųsi laukiamas ir galbūt nesijaustų keistas dėl to, kad mąsto kitaip.“

  Tai dabar kaip suprasti – kokio jaunimo dienos čia bus? Jei bet kokio, tai velniam aš turiu aukoti kelis šimtus eurų, kad mano vaikas šiaip pasibūti nuvažiuotų? su tokiom “intencijom” bet kur REIKIA būti, o ne KB PJD

 2. Jei tai tiesa, tai čia newage arba kabalistų religija. Jų tikslas padaryti dievą tinkantį visoms pažiūroms ir įsitikinimams. Tai čia yra antikristo pradžia.

  • Šaltinis CNA. Rugpjūčio 1–6 dienomis Lisabonoje, Portugalijoje, vyks Pasaulio jaunimo dienos.

   Lisabonos vyskupas augziliaras Aguiaras paskelbė pareiškimą liepos 6 d. interviu RTP Notícias, likus trims dienoms iki popiežius Pranciškus paskelbė apie 21 naujo kardinolo, įskaitant prelatą, įkūrimą.

   Interviu vyskupas teigė, kad, jo nuomone, Pasaulio jaunimo dienų tikslas yra, kad jaunimas keliautų kartu, gerbiant jų įvairovę. Paskirtojo kardinolo tikslas yra suteikti kiekvienam jaunuoliui galimybę pasakyti: „Manau, kitaip, jaučiuosi kitaip, kitaip organizuoju savo gyvenimą, bet mes esame broliai ir einame kartu kurti ateitį.“ Tai yra pagrindinė šio susitikimo su gyvuoju Kristumi žinia, kurią popiežius nori pateikti jaunimui. .

   „Mes nenorime atversti jaunų žmonių į Kristų, į Katalikų bažnyčią ar ką nors panašaus“, – tęsė Aguiaras. „Mes norime, kad būtų normalu, kad jaunas krikščionis katalikas sakytų ir liudytų, kas jis yra, arba kad jaunas musulmonas, žydas ar kitos religijos atstovas taip pat neturėtų problemų pasakyti, kas jis yra ir tai liudyti. jaunas žmogus, neturintis religijos, kad jaustųsi laukiamas ir galbūt nesijaustų keistas galvodamas kitaip.

   Prelatas pabrėžė, kad svarbu, kad „visi suprastume, jog skirtumai yra turtas ir pasaulis bus objektyviai geresnis, jei sugebėsime į visų jaunuolių širdis įdėti šį Fratelli Tutti, broliai visi, tikrumą, kurį popiežius padarė. didžiulės pastangos, kad tai įeitų į visų širdis.

   Popiežiaus Pranciškaus enciklika „Fratelli Tutti“ buvo paskelbta 2020 m. spalio 4 d. Tai trečioji jo pontifikato enciklika, skirta „brolybei ir socialinei draugystei“.

   Pasaulines jaunimo dienas 1985 m. įsteigė popiežius Jonas Paulius II. Tai visada buvo galimybė jauniems žmonėms iš viso pasaulio asmeniškai susitikti su Kristumi ir visiškai atsiduoti jo tarnystei kunigystėje arba pašvęstame gyvenime.

   2000 m. rugpjūčio 19 d. Romoje, Didžiojo jubiliejaus metais, popiežius Jonas Paulius II jaunimą pavadino „ryto sargybiniais“ ir priminė, kad „tardami „taip“ Kristui, jūs sakote „taip“ visi tavo kilniausi idealai. Meldžiu, kad jis viešpatautų jūsų širdyse ir visoje žmonijoje naujame amžiuje ir naujajame tūkstantmetyje. Nebijokite jam patikėti! Jis tau vadovaus, suteiks jėgų sekti paskui jį kiekvieną dieną ir kiekvienoje situacijoje.

 3. Pasaulio jaunimo dienas be tikėjimo pagrindo / Kristaus /surengti gali ir pasaulietinės organizacijos.Tam, kad pasilinksmintų – nei popiežius, nei kardinolai, nei vyskupai, nei kunigai, nei vienuoliai – jokie dirigentai.Jie nei pagal amžių – nejaunuoliai.Ar jie tenori būti tik žiūrovais?Ar nepasitiki savo ganytojiškų žodžių svoriu?Pagal tokius kardinolo teiginius – bažnyčiose, kur gali užeiti ir netikintys -neturėtų būti jokių maldų./kad visi patogiai jaustųsi/Tada nereikėtų net kardinolui vilkėti liturginių rūbų, nei dėvėti pasauliečių nedėvimos kepurės.Turėtų pakakti to, kad jaunimas juos pakenčia?

 4. Kur dingo Jėzaus žodžiai (MT 28:18-19) “Tad eikite ir padarykite mano mokiniais visų tautų žmones, krikštydami juos vardan Tėvo, ir Sūnaus, ir Šventosios Dvasios.” ?

  Ne Muhamedo, ne Budos ir ne beleko.
  Vargšas kardinolas nominantas, jam teks atsakyti prieš Viešpatį.

 5. kaip gali nenorėti, pasidalinti šia žinia su jaunu ar senu žmogumi. Atrodo, lyg būtų susitaikyta su nuostata, jog krikščionybės žinia yra yda, kurios skleidimas smerktinas.

  • Niekas į tą jaunų žmonių susitikimą prievarta nevežamas, tuolabiau neverčiamas būti tuo, kuo nenori būti. Bet nei vienas puotos šeimininkas net nemano keisti patiekalų meniu dėl to, kad kas nors iš svečių, kažko dar nėra ragavęs.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte