Brolis pranciškonas A. Peškaitis apie Vilniaus Kalėdų eglę – pasityčiojimas iš Kalėdų

Vilniaus Kalėdų eglė viešojoje erdvėje vis sulaukia žinomų šalies žmonių vertinimų. Savo feisbuko paskyroje brolis pranciškonas Arūnas Peškaitis OFM pažėrė kritikos šiam objektui.

„Šis butaforinis „tortas” – pasityčiojimas. Iš vilniečių. Iš Kalėdų. Kas tai? „Gimdienio” „tortas” Jėzui? Miestui? O gal gyvenimas jau mūsų „šokolade”? Kaip eglutė „torte”. Kuris (taip teigiama) Vilniui kainavo 350000 eurų…“, – neslėpė apmaudo brolis.

„Dešimtmečiais šioje (taip, šventoje, nes šventoriuje) vietoje buvo statomos paprastos, gražios, žalios eglutės. Paskui prasidėjo šviesų, spalvų ir fantasmagorijų orgijos. Maniau: na šiais metais – siaubingos infiiacijos, pabėgėlių krizės ir šalimais vykstančio karo akivaizdoje – susiturės. Bus vėl tiesiog eglutė. Graži savo asketizmu. Yra. „Torte”, – mano kun. A. Peškaitis.

„Ponas Mere, savivaldybės godotini klerkai – gal netyčia paskaičiavote, kiek už jūsų šiam akibrokštui skirtus pinigus buvo galima pirkti būtiniausių dalykų pabėgėliams? Jų vaikams? Kiek generatorių apytamsiuose glūdinčiai Ukrainai?“, – retoriškai klausia pranciškonas.

Vienuolis savo įrašą baigė sakiniais didžiosiomis raidėmis: „Jūs ten, kurie aukštai (anot Alos Borisovnos dainelės – taip ten, „manheteno” dangoraižiuos) – ar sąžinės nepametėt? Gal kas nors radot, piliečiai?!“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

47 KOMENTARAI

  • Tai Avinelio vestuviu pokylio tortas 🙂

   Palaiminti, kurie pakviesti i Avinelio vestuviu pokyli. (Apr 19, 9) po siu zodziu seka pasakojimas, kaip pasirodo baltas zirgas su raiteliu: Karaliu Karalius ir Viespaciu Viespats. Ir paskui ji pulkai baltu raiteliu ant baltu zirgu.

   Peskaiciui reikia kviesti zmones atgailai, kad issibalintu savo drabuzius, o ne kaip Judui, prisidengus vargsais, Avinelio vestuviu pokylio torto pinigus skaiciuoti:)

   Viespatie Jezau ateik! Maranata! Mes laukuam Taves, Karaliau!

  • Labai gaila, kad kai tiek daug visuomenėje susipriešinimo vietoje to, kad bažnyčios atstovas mokytų žmones pakantumo, pagarbos vienam kitam stengiasi dar labiau supriešinti.
   Ukrainoje, dar nuo tarybinių laikų, buvo išvystina mašinų pramonė. Įdomu, kodėl jie patys nuo 2014 m. (kai prasidėjo karas) neperorganizavo savo pramonės, kad apsirūpintų generatoriais, „buržuikomis”, žvakėmis ir pan. dalykais?

 1. tikslus gerb.kunigo pastebėjimas.Dabar amoralu perdėtai liksmintis,kai šalia vyksta vienas žiauriausių karų.Būtų buvę labai gražu šiuos pinigus paaukoti Ukrainai.Toks gestas būtų sąlygojęs skoningos elglės,-paprastos,klasikinės,senoviškos,-eglės papuošimą…tai būtų buvę puiki edukacija persisotinusiam jaunimui,kuris iš pradžių entuziastingai ėmėsi remti Ukrainą,o dabar vėl abejingai paniro į malonumus.Gėda už savo Lietuvą,kuri elgiasi labai neišmintingai.Tai simptomiška visai hedonistinei Europai,kurios ištvirkavimas ir sudarė sąlygas kilti šiam baisiam karui.Kažkieno niekingus malonumus turi atpirkti tokie geri,gražūs žmonės ukrainiečiai.Pagaliau prabilo bažnyčia.Būtų gerai,kad ši eglė būtų puikus detonatorius bažnyčiose,kurios sugaustų kaip griausmas,aiškinant savo kaltę dėl Ukrainos,-„duonos ir žaidimų”…

  • pritariu, kad „pagaliau prabilo bažnyčia”. iš tikrųjų buvo lūdna, kai didmiesčių dvasininkai buvo susivieniję su vadinamuoju elitazu, su laisvės-liberalu šutve. pradedant lgtb+ ideologija ir baigiant stambulo konvencija, visur vienas, iškrypęs balsas. dabar gal galų gale ivyko lūžis, gal dvasinininkai bus su katalikų Bažnyčia, su sveikais žmonėmis?

  • Pritariu. Man irgi kilo mintis, kad būtų gražu, tuos pinigus paaukoti kenčiančiai Ukrainai. O čia, tuštybių mugė… Puota maro metu.

 2. bandė įtikti Putinui,jo neminėdamas dėl žiaurumų,o užsimindamas tik apie buriatus ir čečėnus.Tačiau neik su velniu obuoliauti.Kremlius pasinaudoja visais ir numeta.Dabar kaltina Popiežių ir Lenkiją,kad šie susimokė nužudyti Baltarusijos užsienio ministrą.Tiesa,dar kaltina ir Kiniją su Amerika.Kaip likviduoti tą pragarišką beprotybės židinį?Onkologijoje vėžį išpjauna,-kodėl nekrikščioniškai delsia NATO.Gaila,silpnas Popiežius,įtakojamas neaiškių asmenų.Ar jo bent rytų Europos kunigai nepaprotina drąsiai.

 3. Eglė už trečdali milijono eurų krizės metu, kurios savikaina per jėgą būtų keliasdešimt tūkstančių – tai Šimašiaus, laisvės partijos ir konservatorių tandemo simbolis. Pinigai atimami, mažinamas ligoninių paslaugų kiekis, mažinamas kaimo mokyklų kiekis, iš didelės dalies neigaliųjų norima atimti jų gaunamas išmokas, bet eglei už trečdali milijono ir žydams 37 milijonai atsiranda be jokių problemų, niekam nei Šimašiaus savivaldybėje, nei vyriausybėje net abejomių niekam nekilo ar gali Lietuva skirti šiuo metu tokias sumas šiems penkioliktoje vietoje pagal svarbą esantiems objektams.

  • mažinamas ligoninių paslaugų kiekis, uždaromos kaimo mokyklos, iš dalies neįgaliųjų norima atimti (o ir tikrai atims) jų gaunamas išmokas, kurių likimai ir taip sužeisti ir labai dažnai reikia pagalbos. Baisu. Kur yra asmens orumas gauti pagalbą realią, bet ne deklaruojančią.