Berlyne tūkstančiai žygiavo už gyvybę – tai ne tik krikščionių reikalas, sako dalyviai

ŠaltinisCNA

Šeštadienį Vokietijos sostinėje vykusiose eitynėse „Už gyvybę” dalyvavo apie 4 000 dalyvių, kurie pasisakė už visų žmonių teisę į gyvybę nuo pradėjimo iki natūralios mirties.

„Kaip ir kasmet, renginys buvo taikus ir džiaugsmingas”, – sakė jo organizatorė Federalinė teisės į gyvybę asociacija.

Regensburgo vyskupas Rudolfas Voderholzeris (Rudolfas Foderholceris) sakė, kad kasmet dalyvauja tiesiog norėdamas pareikšti balsą už negimusiųjų teisę į gyvybę.

„Tai ne tik mūsų, krikščionių, reikalas”, – rugsėjo 17 d. sakė Bavarijos vyskupas. Teisę į gyvybę jis apibūdino kaip konstitucinę teisę bei gėrį, kurį verta ginti visiems, ne tik katalikams.

Po eitynių Berlyno centre vyko ekumeninė šventė. Jai vadovavo Vokietijos graikų ortodoksų metropolijos vyskupo vikaras Emanuelis Sfiatkos ir katalikų pagalbinis vyskupas Thomas Maria Renzas iš Roterburgo-Štutgarto vyskupijos.

Programoje buvo muzikiniai pasirodymai prie Brandenburgo vartų ir daugybė kalbų. Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) parlamentaras Hubertas Hüppe paminėjo daugybę įvairių grėsmių žmonėms prieš ir po gimimo, įskaitant selektyvias prenatalinės diagnostikos formas ir savižudybės su pagalba įteisinimą.

„Teisė į gyvybę yra svarbiausia pagrindinė teisė, – sakė politikas. – Jei jos neturite, jums nelieka nieko”.

Akušerė Sarah Göbel pabrėžė, kad dauguma moterų, patiriančių spaudimą ir svarstančių apie abortą, norėtų susilaukti vaiko savo nuožiūra, tačiau patiria didžiulę įtampą. Moterims reikia jautraus palydėjimo, „kad jos galėtų išvystyti savo didįjį potencialą”, – sakė S. Göbel.

Kita eisena už gyvybę Berlyne vyks 2023 m. rugsėjo 23 d.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte