REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Benediktinų vienuolė iš Ukrainos: blogis nemėgsta to, kas šventa

ŠaltinisCNA

Rusijos kariuomenė praėjusią savaitę pradėjo atsitraukti iš savo užimtų pozicijų Ukrainoje, tikėdamiesi išsaugoti bent dalį savo turto.

Kartu su parapijos kunigu, Kristaus draugijos tėvu Oleksandru Repinu, ir kitomis vienuolėmis benediktinėmis sesuo Faustina Kovalska nuvyko į Švenčiausiosios Mergelės Marijos Nekaltojo Prasidėjimo bažnyčios vietą Kyselivkoje, Ukrainoje, kur tarnavo prieš karą.

„Mes taip pat, kaip ir Kyselivkos kaimo žmonės, negalėjome sėdėti be darbo”, – žurnalistams sakė iš Ukrainos kilusi F. Kovalska.

Tačiau nuvykusi į vietą benediktinių vienuolė negalėjo patikėti tuo, ką pamatė.

„Kai atvykome į įvykio vietą, pamatėme krūvą griuvėsių, – sakė ji. – Tikėjomės, kad ten galėjo būti kažkas palikta, kad rasime kokių nors daiktų ir juos išsivešime.”

„Skruostais riedėjo ašaros, – prisipažino ji. – Sunku buvo įsivaizduoti, kad dar visai neseniai tai buvo bažnyčia, kurioje žmonės tiek metų kiekvieną sekmadienį rinkdavosi melstis.”

„Aplink bažnyčią į žemę įkaltos raketos, daug kasetinių sviedinių liekanų, – tęsė Kovalska. – Iškart supranti, kad blogis nemyli to, kas šventa. Dar labiau įsitikini, kad tas blogis įsirėžia į mūsų žemę ir viską naikina, ypač tai, kas šventa.”

Nepaisant praradimo, sesuo Kovalska prisiminė, ką iš tiesų reiškia Bažnyčia.

„Pradėjau melstis Viešpaties malda ir mano širdyje įsiviešpatavo ramybė. Dievo namai, šventa vieta, pasirinkta šlovinti Dievą viduje, išliko. Nebuvo jokios neapykantos, jokio pykčio, tik šiek tiek liūdesio ir paguodžianti mintis, kad Bažnyčia yra žmonės, ir tai išliko gyva”, – sakė Kovalska.

Vienuolė nurodė, kad dauguma parapijiečių dabar meldžiasi Nikolajevo bažnyčioje, esančioje maždaug už 55 km. nuo Kyselivkos.

Ji išreiškė viltį, kad bažnyčia bus atstatyta, jei žmonės sugrįš į smarkiai sugriautą kaimą.

„Šis vaizdas, kuris yra labai tragiškas, vis dėlto teikia prisikėlimo viltį”, – užbaigė ji.

Nedidelė mūrinė bažnytėlė Kyselivkoje netoli Chersono buvo pastatyta XIX a. antroje pusėje. Ji išgyveno du pasaulinius karus ir komunistinį režimą.

Sovietų valdžia bažnyčią pavertė sandėliu, o vėliau – traktorių remonto aikštele.

1990 m. bažnyčia buvo grąžinta bendruomenei ir perduota Kristaus draugijos globai. 2013 m. bažnyčią pašventino tuometinis Odesos-Simferopolio vyskupas Bronislovas Bernackis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte