Belgijos vyskupas atsisakė jam suteikto kardinolo titulo

ŠaltinisCNA

Popiežius Pranciškus patenkino Belgijos katalikų vyskupo prašymą per rugpjūčio mėnesį vyksiančią konsistoriją netapti kardinolu.

Vyskupas Lucas Van Looy (Liukas Van Loi) 80-metis Gento vyskupas emeritas, turėjo gauti raudonąją kepurę kartu su kitais 20 Bažnyčios vadovų Romoje rugpjūčio 27 d.

Birželio 16 d. Belgijos vyskupų konferencijos pareiškime sakoma: Pranešimas apie Lucaso Van Looy, vyskupo emerito, pakėlimą kardinolu sukėlė daug teigiamų reakcijų, bet taip pat ir kritikos, kad jis būdamas Gento vyskupu (2004-2020 m.) ne visada savo pastoracijoje pakankamai energingai reaguodavo į lytinius piktnaudžiavimus.“

Siekdamas, kad dėl jo kardinolystės tokių piktnaudžiavimų aukos vėl nenukentėtų, vyskupas Van Looy paprašė popiežiaus neskirti jo kardinolu. Popiežius Pranciškus sutiko su jo prašymu“.

Kardinolas De Keselis ir Belgijos vyskupai vertina vyskupo Van Looy sprendimą. Jie pakartoja savo įsipareigojimą tęsti kovą su visų formų piktnaudžiavimu Katalikų Bažnyčioje, kurioje aukų ir jų šeimų interesai visada yra svarbiausi.“

Lucas Van Looy gimė 1941 m. rugsėjo 28 d. Tilene, Belgijoje. Prie Don Bosko saleziečių jis prisijungė 1961 m. Kunigu įšventintas 1970 m. rugsėjo 12 d.

Septintajame dešimtmetyje tarnavo misionieriumi Pietų Korėjoje. Devintajame ir dešimtajame dešimtmetyje ėjo vadovaujančias pareigas saleziečių organizacijoje.

2003 m., būdamas 62 metų, buvo paskirtas Gento (šiaurės vakarų Belgija) vyskupu. Vyskupu įšventintas 2004 m. vasario 1 d.

2010 m. Van Looy kalbėjo Belgijos parlamentinėje komisijoje dėl seksualinio išnaudojimo. Tuomet jis atsiprašė dvasininkų prievartą patyrusių asmenų.

Man, kaip žmogui, kaip tikinčiajam, kaip kunigui ir kaip vyskupui, labai gėda“, – sakė jis.

Kitame pranešime sakoma, kad komisijos nariai nustebo, kai jis jiems pasakė, kad neperdavė valdžios institucijoms šešių laiškų, susijusių su piktnaudžiavimu jo vyskupijoje. Jis esą paaiškino, kad situacija ne tokia aktuali“, nes atitinkami kunigai išėjo į pensiją.

Gegužės 29 d. popiežius Pranciškus paskelbė, kad ketina pakelti Van Looy į kardinolus.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte