REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Bažnyčia Kalifornijoje – sulaukta daugiau nei 3 000 ieškinių, skelbiami vyskupijų bankrotai

Kai kurios Kalifornijos (JAV) vyskupijos jau kreipėsi dėl bankroto arba dar tik ketina bankrutuoti, praneša „Christian Today”.

Taip planuojama susidoroti su ieškinių, kuriuos pateikė dvasininkų seksualinį išnaudojimą vaikystėje patyrę asmenys, antplūdžiu po to, kai pagal valstijos įstatymą prasidėjo trejų metų laikotarpis, per kurį byloms netaikomi amžiaus apribojimai.

Pagal 2019 m. valstijos įstatymą, kuris leido tariamoms aukoms pareikšti ieškinius iki 40 metų senaties, Kalifornijoje Katalikų Bažnyčiai iškelta daugiau kaip 3 tūkst. ieškinių.

Advokatus pribloškė iškeltų bylų skaičius. Iki šiol bankrotą paskelbė dvi vyskupijos.

Santa Rozos vyskupija, kuriai iškelta daugiau kaip 200 bylų, kovo viduryje pateikė bankroto paraišką. Prašyme dėl bankroto ši vyskupija nurodė, kad jos turto vertė yra nuo 10 iki 50 mln. dolerių , o savo įsipareigojimus įvertino ta pačia suma.

Oklando vyskupija, kuriai iškelta apie 330 bylų dėl seksualinio išnaudojimo, gegužės pradžioje pateikė bankroto paraišką. Bankroto prašyme teigiama, kad jos turto vertė yra nuo 100 iki 500 mln. dolerių (iki 468 mln. eurų), o įsipareigojimai įvertinti tokia pačia suma.

Ouklando vyskupas Michaelas C. Barberis (Maiklas Barberis) laiške teigė, kad „pamaldų vietos” bus uždarytos, o vyskupija turės „iš naujo apgalvoti”, kaip bus naudojamos kitos vietos.

„Prašau jūsų įsipareigoti artimiausiais mėnesiais bendradarbiauti su manimi ir mūsų klebonais, kai spręsime, kaip geriausiai atsižvelgti į bankroto proceso rezultatus ir kaip teisingai nustatyti mūsų parapijų dydį, kad galėtume tarnauti tikintiesiems ir visiems, kurie ateina pas mus ieškodami švelnios Kristaus meilės”, – sakė vyskupas.

San Diego vyskupija anksčiau šį mėnesį priėmė sprendimą bankroto bylą skelbti jau ateinantį rudenį.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte