Aurelijus Veryga. Vaikas nėra šuo ar katinas, kurio galima tiesiog užsinorėti

ŠaltinisLAIKMETIS

Į naujausias „Laisvės” partijos narių iniciatyvas dėl pagalbinio apvaisinimo sureagavo buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga.

„Vaikas nėra šuo ar katinas, kurio galima tiesiog užsinorėti. Labai įdomu, kad siekiama pagalbinio apvaisinimo teisę įteisinti žmonėms, kurie nenori įsipareigojimo santuokai, tačiau įsipareigoti auginti vaiką „sutiktų”. Jei jau pasiryžtama tam, tai kodėl netinka santuoka?

Kodėl galvojama tik apie norinčious turėti vaikų, o apie vaikus negalvojama. Kur yra vaiko teisė žinoti abu tėvus? Kur yra vaiko teisė augti su tėčiu ir mama? Tiesa, gyvenime neretai nutinka, kad to nepavyksta įgyvendinti, bet valstybė pati tokių nepageidaujamų trūkumų neturėtų kurti ir skatinti.

O gal čia visai ne tame esmė? O kur ji? Tai pasvarstykim. Partnerystės sąvoka yra „lyčiai neutrali”. Žinom, kaip jautriai Lietuvos visuomenė reaguoja į vienalyčių porą įsivaikinimo ir vaikų auginimo klausimą. Tai štai jums ir „ėjimas žirgu”.

Žinom, kaip jautriai Lietuvos visuomenė reaguoja į vienalyčių porą įsivaikinimo ir vaikų auginimo klausimą

Dar vienas gudrus žingsnelis bent jau moteriškoms vienos lyties poroms atverti vartelius turėti vaikų ir juos auginti. Net nereikia tos poros niekur registruoti, nes teisę įgytų ir „vieniša moteris”, kuriai pasak Morganos (Morgana Danielė – aut. past.) „tiksi laikrodis”, o reikiamo „partnerio” šalia neatsiranda. O ir kaip jis atsiras, kai vyrai turbūt iš viso greitai bijos prie moterų artintis, nes gali nespėti sekti kokiu ten leidimu ar sutikimu, kuriuos siūlo įteisinti ta pati Morgana, reikia pasirūpinti.

Na, o dar sekantis žingsnelis bus „berniukų” pareiškimas, kad kuo jau čia tos merginos geresnės už mus, ir mes norim vaikučių. Ir kadangi mokslas to fantastinio scenarijaus iš filmo su Arnoldu Švarcenegeriu dar negali įgyvendinti, tai sekantis klausimėlis bus dėl surogatinės motinystės. Užsiminus apie tai diskusijose, Morgana tik pasako, kad „dabar to nėra siūloma”, jei bus siūloma, tada ir kalbėsimės”, – situaciją savo socialiniame tinkle komentavo politikas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte