Atsakydami į vaivorykštės vėliavą ant bažnyčios Vienoje jauni katalikai iškėlė savo plakatą

ŠaltinisCNA

Ant seniausios Vienos bažnyčios jauni katalikai iškabino plakatą, skelbiantį: „Roma locuta, causa finita“ („Roma pasakė, ginčas baigtas“). Plakatas buvo pakabintas žemiau vaivorykštės vėliavos, pasirodžiusios bažnyčios bokšte kiek anksčiau.

Balandžio 26 d. jutūbėje buvo paskelbtas vaizdo įrašas, kuriame matyti, kaip jauni žmonės naktį lipa kopėčiomis, atremtomis į Šv. Ruperto bažnyčios sieną, ir iškabina plakatą su tekstu: „Dievas negali laiminti nuodėmės. Roma locuta, causa finita.“

Vaizdo įraše paaiškinama, kad imtis tokio veiksmo nuspręsta po to, kai tos pačios bažnyčios bokšte buvo iškabinta vaivorykštės vėliava, žinomas LGBT judėjimo simbolis, kaip protestas prieš Tikėjimo mokymo kongregacijos paskelbtą dokumentą, kuriame nurodoma, kad tos pačios lyties sąjungos negali būti laiminamos.

Tikėjimo mokymo kongregacija viešai paskelbė „Responsum ad dubium“ kovo 15-ąją, atsakydama į klausimą: „Ar Bažnyčia turi galią teikti palaiminimą tos pačios lyties asmenų sąjungoms?“. Į šį klausimą Kongregacija atsakė „Ne“, kartu paskelbdama atsakymą paaiškinančią notą.

Paaiškinančioje notoje, pasirašytoje Tikėjimo mokymo kongregacijos prefekto kard. Luiso F. Ladarios, S. J., ir kongregacijos sekretoriaus arkivysk. Giacomo Morandi, rašoma, kad „Dievas niekada nepaliauja laiminęs kiekvieną savo vaiką šio pasaulio piligrimystėje“, bet pabrėžiama, kad „jis nelaimina ir negali laiminti nuodėmės“.

Šis Tikėjimo mokymo kongregacijos atsakymas ir paaiškinanti nota susilaukė didelio priešiškumo Austrijos ir Vokietijos tikinčiųjų bei ganytojų tarpe. Buvo paskelbta apie akciją surengti homoseksualių sąjungų laiminimo dieną gegužės 10-ąją, taip išreiškiant protestą prieš Vatikano dokumentą, išleistą su popiežiaus Pranciškaus pritarimu.

Vienas iš jaunuolių, iškėlusių plakatą ant jėzuitų valdomos Šv. Ruperto bažnyčios Vienoje, sakė „CNA Deutsh“, kad vaivorykštės vėliavą bažnyčios bokšte jie laiko „provokacija“.

„Iš vienos pusės, mes norėjome parodyti, kad tokios provokacijos Vienoje nebus taip paprastai toleruojamos, o iš kitos pusės, tikimės, kad tai kai kuriuos valdančius asmenis paskatins šį dalyką apgalvoti iš naujo“, – sakė grupės, pasivadinusios „Christus Vincit“ atstovas, norėjęs likti nežinomu.

„Mes taip pat manome, kad toks veiksmas gali suteikti katalikams drąsos ir vilties. Mes iš tiesų tikimės, kad tokių akcijų daugiau nebereikės, bet jei nutiktų taip, kad vėl tektų panašiai veikti, darytume viską dėl tos pačios intencijos – ginti katalikų tikėjimą“, – sakė jis.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

  1. Svarbiausia yra veikti, o jau Dievui spręsti, kaip tai padaryti visuotiniu gėriu. Juk Dievas yra pasakęs “ Drungnus AŠ išspjaunu“. Dievas laukia mus dirbančius Jo vynuogyne.

  2. O mane tai stebina kai kurių „tikinčiųjų“ nusivylimas, kad neleido laiminti vienalyčių sąjungų… Vadinasi, patys tokie ir yra, norėtų patogaus sau tikėjimo, pateisinančio jų nuodėmę. Jiems reikalingas dievas su distanciniu pulteliu, kurį būtų galima valdyti, išjungiant nereikalingas funkcijas. Deja, neišdegs…

    • Laiminti nuodėmę? Tai gal greit pareikalaus laiminti ir vaikų prievartautojus? Dievas niekada nelaimina nuodėmės. Gaila, kad šėtonas taip užvaldė žmonių protus, kad nuodėmę paverčia tipo savaime suprantamu ir toleruotinu dalyku. Tad, „tikintis“ į šėtoną, turi eiti prašyti palaiminimo pas šėtoną. O tikintis į Dievą, niekada nesitaikys su nuodėme ir pirma, nueis į klausyklą prašyti nuodėmių atleidimo.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte