Atnaujinta į virtualią piligrimystę vedanti programėlė

Virtuali jėzuitų rengiama piligrimystė per centrinę Europą pasipildo mobiliąja programėle. 33-ose jėzuitų veiklos stotelėse laukia netikėtos istorijos, dvasiniai impulsai, galvosūkiai ir žaidimai. Naujoji jėzuitų programėlė „Keliauk su jėzuitais“ kviečia į dvasinį nuotykį, keliaujant per Centrinės Europos jėzuitų provinciją, kuriai priklauso Vokietija, Lietuva, Latvija, Austrija, Švedija ir Šveicarija.

Vasario 15 d. paleista mobiliosios aplikacijos Beta versija vėliau tobulinta ir pristatyta šią savaitę.

„Keliauk su jėzuitais” realią piligrimystę sujungia su virtualia ir koronaviruso pandemijos suvaržymų metu leidžia patirti piligrimystės nuotykį neiškeliant kojos iš namų. Tuo pačiu metu iš vienos jėzuitų veiklos stotelės į kitą vyksta ir virtuali, ir reali piligrimystės. Pirmoji jėzuitų komanda keliavo iš šv. Kazimiero bažnyčios Vilniuje į šv. Pranciškaus Ksavero bažnyčia Kaune pėsčiomis ir gūdžios, šaltos žiemos sąlygomis dokumentavo savo kelionę nuotraukose, pasakojimuose ir vaizdo įrašuose.


Piligrimai gyvai kelia turinį į socialinius tinklus ir dalijasi savo išgyvenimais su gausiu jėzuitų bičiulių būriu. Specialiai tam sukurta feisbuko grupė suteikia galimybę visiems piligrimystės dalyviams dalintis patirtimi, praturtinti vieniems kitus savo atradimais ir vieniems kitus motyvuoti. Iki šiol piligriminė kelionė vedė iš Lietuvos į Latviją, iš ten – per Švediją į JAV, o dabar grįžta į Europą, į Vokietiją, iš kur per Austriją ir Šveicarijos kalnynus balandžio 27 d. virtualūs piligrimai pateks į Fribūrą – šv. Petro Kanizijaus palaidojimo vietą.


Aplikacija turi specialiai paruoštą maldos kampelį, suteikiantį galimybę susikaupti ir patirti Dievą. Naudotojas galės nusistatyti „maldos žadintuvą“ ir į savo telefoną kasdien gauti priminimą atlikti vieną ar kitą maldos praktiką. Dvasinio dienoraščio rubrikoje bus saugomi atsakymai į refleksijos klausimus, kilusius lankantis trisdešimt trijose piligriminėse stotelėse. Tai vieta, kur saugomi asmeniniai apmąstymai apie įgytą piligrimystės patirtį.


Kiekvienos kelio atkarpos pabaigoje užduodami įvairūs klausimai skatina trumpam sustoti ir susimąstyti apie save bei savo dvasinę patirtį. Be to, kiekvieną įsidiegusį programėlė praturtins įvairiomis instrukcijomis ir informacijomis iš ignaciškojo dvasingumo. Atlikdami įvairius dvasinius pratimus, naudotojai galės patys išbandyti šv. Ignaco Lojolos mokymą apie tai, kaip galima ieškoti Dievo ir savo gyvenimą sutvarkyti taip, kad Jį rastum. Kuo ilgiau ši piligrimystė tęsis, tuo daugiau stotelių bus atidaroma ir tuo daugiau turinio, informacijos bei žaidimų taps prieinama.


Centrinės Europos jėzuitų provincija bus įkurta 2021 m. balandžio 27 d. Provincijos vadovu taps ligšiolinis Austrijos jėzuitų provincijolas t. Bernhard Bürgler, SJ. Naujoji provincija apims 424 jėzuitus, įsikūrusius 36-iose vietose Vokietijoje, Latvijoje, Lietuvoje, Austrijoje, Švedijoje, JAV ir Šveicarijoje.

KANIZIJAUS KELIAS
Tinklapis
● Programėlę Keliauk su jėzuitais galite nemokamai atsiųsti iš Android ir Apple aplikacijų platformų.
● Virtuali piligrimų pastogė įsikūrusi feisbuko grupėje Kanizijaus kelio bendruomenė.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis