Arkivyskupas K. Kėvalas padėkojo kurijos bendradarbiams

Lapkričio 24-osios vidudienį kurijos koplyčioje su pačiais artimiausiais bendradarbiais Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas dėkojo Dievui už vyskupo konsekracijos dešimtmetį.

„Naudoju šią progą padėkoti jums, mieli bendradarbiai, už jūsų laiką, pagalbą, kantrybę, atvirą žodį. Ačiū, kad dirbate su tikėjimu, jog viskas turi prasmę“, – kaip į sau brangią šeimą kreipėsi arkivyskupas Kęstutis į kurijos darbuotojus.

Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas / Kauno arkivyskupijos nuotr.
Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas / Kauno arkivyskupijos nuotr.

Be kita, ganytojas atkreipė dėmesį į netikėtą sutapimą, jog Padėkos diena tądien taip pat buvo švenčiama JAV, kur įprasta būti šeimose ir ypatingu būdu ją džiaugsmingai švęsti.

Šv. Mišias kartu su arkivyskupu aukojo kardinolas Sigitas Tamkevičius SJ ir arkivyskupo sekretorius bei kurijos vicekancleris kunigas Vincentas Lizdenis. Kurijos bendradarbiai ir tądien aktyviai dalyvavo liturgijoje skaitydami skaitinius, giedodami. Jie, be kita, vėliau dalijosi apie savo džiaugsmą darbo, tarnavimo aplinkoje turėti galimybę kasdien kartu rinktis koplyčioje, prie Eucharistijos stalo.

Kauno arkivyskupas Kęstutis Kėvalas / Kauno arkivyskupijos nuotr.

„Tai kurgi čia ta Geroji Naujiena? Ar Viešpats atėjo mūsų nuliūdinti?“ – kalbėjo arkivyskupas trumpoje homilijoje, sugrįždamas prie paskelbtosios Evangelijos pagal Luką, kuri šiandien kalbėjo apie Jeruzalės apsiaustį ir žlugimą (plg. Lk 21, 20–28).

Arkivyskupas nuotaikingai dalijosi, jog darbas kurijoje neretai būna beveik panašus į Jeruzalės apsupimą, kai  nuo pat ryto užgriūna reikalai, kurie ne visada būna džiaugsmingi, o dažniausiai nelengvi, spręstini.

Ir vis dėlto, ganytojo mintimi, kokią plačią vilties perspektyvą atveria Evangelijos žodžiai, jog „žmonės išvys Žmogaus Sūnų, ateinantį debesyje su didžia galybe ir garbe. Kai visa tai prasidės, atsitieskite ir pakelkite galvas, nes jūsų išvadavimas arti“. Tai keičia viską, tai leidžia į viską žvelgti su giedra, nesusitelkti į „dabartinį rūpestį“. Pakelti galvas, laisvintis, išsitiesti tiesoje…

„Žvelkime į Viešpaties mintį ir Jo teikiamą viltį ir dėkokime vieni už kitus“, – drąsino arkivyskupas Kęstutis savo žmones, o po šv. Mišių priėmė jų sveikinimus ir džiugiai sėdo su jais prie agapės stalo. Be kita ko, pasidalindamas ir apie jautrų ištikusį laiką ir reikalingus sprendimus, kai nebuvo lengva priimti skyrimą vyskupo tarnystei ir su tuo tenkančią atsakomybę. Tačiau ne vienas šiandien paliudytume: tikrai – tai, ką Viešpats sumano, visa išeina į gera Jo mylimiems žmonėms.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

17 KOMENTARAI

 1. Kardinolas-modernistas,liberalas nuotrau
  Koje per Šv.Mišias be arnoto tik su alba ir
  stula.Brangūs kunigai tai štai
  su kuo Jūs turite gyventi ir kentėti
  Užuojauta Viešpačiui ir Jums.

 2. Savo laiku kardinolui ir sutana maišė ir iš
  karvių iškramtytų kamžų tyčiojosi bet
  kai a.B.gavo kardinolystę vos ne papaiko
  Neveltui a.a.K.Sladkevičius viešai apgailesta
  vo,kad tokį Vatikanui rekomendavo,nes
  Kauno Baziliką su kurija pavertė dvasiniu
  šiukšlynu

 3. Guadalupėje,Lurde ir kitur visi Šv.Mišių
  dalyviai dėvi arnotus.Be to,liturginiai
  rūbai yra šventinami ir skiriami Dievo
  Garbei bei sielų išganymui

  • Tas arnotas kai vyskupo kėdė ant tabernakulio pastatyta. O kad tabernakulio nesimatytų, tai atlošą pagamino 2m. aukščio. Koks neišsilavinimas, teologijos nulis. Gėda žiūrėti Mišias per TV kai matai vyskupą sėdint vietoj tabernakulio.

 4. Tikra velnių legiono ataka. Vadinasi, žiauriai arkivyskupo Kęstučio Kėvalo nekenčia arba paprasčiausiai, žiauriai jis jiems nepalankus. Tad, ačiū arkivyskupui, už uolią tarnystę Viešpačiui.

  • Velniams visi nepalankūs, kurie tarnauja Dievui. Tik, kodėl velniai taip įnirtingai puola arkivyskupą K. Kėvalą? Gal, kad neatsistatydina. Taip, kietas tas ark. Kęstutis Kėvalas, velniui neina perkąsti.

   • Yra tokia taisyklė, kad piktoji dvasia puola visus be išimties Dievo vaikus. O, jei ko nepuola, tai reikia labai susirūpinti savo dvasia., nes ji pavojuje.

 5. Velnią stipresni zeniukas padegutis ir petriukas pašiurys. Ir su damom ir su vaikais ir vaisingai kunigauja. Jie įveikė Kėvalą. NEPAJĖGĖ Kėvalas anų išmesti iš kunigystės.

 6. Yra supančiotas, yra kompromatai. Todėl grigo, generalinio, Lions paskyrimai viską pasako. Bijo, tyli. Klauso ir vykdo. Štai toks geras ganytojas daktaras amerikietiškas be amerikietiškos disertacijos vietoj prasto virbalio. Kas turi smegenų supranta, kas Kaune gyvena žino. Migla į akis naivuoliams.

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte