Apsireiškimo koplyčia Šiluvoje taps vilties švyturiu

Šiluvos šventovė praneša apie ypatingą įvykį: vasario 12 d. vakarą, artėjant vasario 13-osios Marijos dienai, viena iš svarbiausių Lietuvos šventovių – Apsireiškimo koplyčia – bus ypatingai apšviesta. Šventovės apšvietimą, kuris yra simbolinis, bus galima stebėti tiesioginės transliacijos metu vasario 12 d. 20 val. Šiluvos šventovės feisbuko paskyroje ir „Mano Raseiniai“ interneto svetainėje ir feisbuko paskyroje. Šis apšvietimas yra it dvasinis švyturys nepaliaujantis rodyti kelio, išsklaidantis tamsą, priglaudžiantis atstumtuosius, suteikiantis viltį praradusiems, padedantis atverti duris beldžiantiems.

„Apsireiškimo stebuklo simbolis, unikalus architekto Antano Vivulskio modernizmo architektūros kūrinys – Apsireiškimo koplyčia Šiluvoje, nuo vasario 12 d. 20 val. taps ne tik dvasiniu, bet ir regimuoju šviesos simboliu. Apšvietimo darbai, prie kurių finansavimo prisidėjo Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Šiluvos parapija, simboliškai baigti tęsiantis pandeminiam laikotarpiui. Nuo vasario mėnesio pastate esantys vitražai bei unikali pastato išorė taps nušviečiančiu kelrodžiu vietos gyventojams, piligrimams, visiems kelio ieškantiems žmonėms“, – rašoma Šiluvos šventovės pranešime.

Pranešime taip pat prisimenama, kaip vilties šviesa sklido iš Šiluvos ir prasidėjus pandemijai – „Šviesos žemėlapis“ buvo atsvara COVID-19 žemėlapio tamsai. Tuo metu ne tik Lietuvoje, bet ir pasaulyje žmonės būrėsi Rožinio maldai bei Lietuvos Carito akcijai, siekdami praskaidrinti tamsą bei padėti labiausiai pandemijos paliestiems. Tęsiantis pandemijai, taip pat ir šviesos poreikiui, akcija virto nebe virtualiu žemėlapiu, o fiziškai esančia Šviesos koplytėle, kurią galima rasti už Apsireiškimo koplyčios, o joje kiekvieno trokštančiojo intencija ir šiandien yra palydima malda bei žvakės liepsna.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis