Antrą kartą užblokavus šeimos gynimo maršo grupę „Facebook“, tūkstančiai buriasi į „Telegram“

„Gegužės 15 dieną Vilniaus Vingio parke įvyko 2,5 mėnesio grupės (17) žmonių rengto protesto, „Didysis Šeimos Gynimo Maršas 2021“ – mitingas“, – skelbia šeštadienį vykusio visos Lietuvos jungtinio šeimų maršo organizatoriai. Visgi protesto akcijos sėkmę temdo jau antrą kartą socialiniame tinkle „Facebook“ sutrikdytas grupės narių bendravimas. Grupės nariai gausiai jungiasi į „Telegram“ socialinį tinklą.

Maršo grupė, pavadinimu „BENDRA – Didysis šeimos gynimo maršas“, jau antrą kartą per kelias dienas yra užblokuojama. Prieš prieš pirmąjį blokavimą grupė turėjo 27 505 (toks skaičius buvo rodomas, kai grupė buvo išjungta) narius. Prieš antrą blokavimą grupė jau buvo pasiekusi apie 40 000 narių skaičių.

Pasiteiravus pagrindinio grupės administratoriaus Kipro Valentinavičiaus apie grupės uždarymo priežastis, buvo paaiškinta, kad grupė antrą kartą uždaryta dėl keleto pranešimų, susijusių su neapykantos kalba ir dėl „vieno iš administratorių praleistų keleto įrašų…“. Be kita ko, administratorius pridūrė: „Darysime ką galime, kad pavyktų atstatyti“.

Administratorius taip pat neatmetė ir galimybės, kad grupė sulaukė tyčinio veiklos sutrikdymo.

„Didysis šeimos gynimo maršas“ sulaukė didžiulio Lietuvos šeimų palaikymo bei sulaukė begalės gerų dalyvių atsiliepimų dėl „nepakartojamos atmosferos“.

Primename, kad „Didysis šeimos gynimo maršas“ organizatorių duomenimis sutraukė apie 40 – 43 tūkstančių žmonių, kurie „pradėjo rinktis jau nuo ryto, apytiksliai nuo 11 valandos, – jau tada Vingio parke nuolat buvo apie 300 žmonių. Portalas Respublika.lt, tuo tarpu, skelbia apie 52 tūkstančius dalyvių“.

Šiuo metu pagrindinėje „Telegram“ grupėje yra apie 4875 nariai, tačiau ji gausėja valandomis. Kaip skelbia grupės aprašymas, „grupė skirta telkti žmones palaikančius „Didįjį Šeimos gynimo maršą 2021″. Jos nuostatai sako, kad „grupėje nepageidaujama agresyvi, grasinanti, gąsdinanti retorika, priešingu atveju narystės teisės bus apribojamos“. Taip pat draudžiama keiktis.

Be abejo, sukurta ir nauja „Facebook“ grupė, kurios tikslas yra iš naujo suburti buvusius užblokuotos grupės narius.

Protesto dalyvių ir organizatorių tikslai

Šeimos Sąjūdžio puslapyje detaliai paaiškinami protesto tikslai: „Dėl ideologinio karo metodais vykdomos agresyvios genderistinės propagandos ir valdančiosios daugumos rengiamų įstatymų, prieštaraujančių Tautos referendumu priimtai Lietuvos Respublikos Konstitucijai, mes vienijamės!“

Organizatoriai žada: „Apginsime savo šeimas, vaikus, jaunimą, vaikų darželius ir mokyklas nuo prievarta brukamos išsigalvotų socialinių lyčių propagandos. Vieningai pasisakysime prieš rengiamą Stambulo konvencijos ratifikavimą Seime, kuris uždraustų žodžio ir įsitikinimų laisvę, įteisintų totalią visuomenės minčių kontrolę ir bausmes už Konstitucijoje įtvirtintą teisę reikšti savo nuomonę ir tėvams auklėti vaikus pagal savo įsitikinimus“.

Be kita ko, teigiama: „Lietuva niekada neleis kraštutinėms mažumoms primesti visai visuomenei nepriimtino gyvenimo būdo, paniekinti Tautos tradicijų ir vertybių ir atsisakyti pagarba žmogaus orumui pagrįstos krikščioniškos civilizacijos moralės“.

Taip pat pabrėžiama: „Dabar ne tik šeimų, bet ir Lietuvos valstybės ateities ir išlikimo klausimas. Tik visi kartu apginsime tai, kas mums brangu!“

Šeima, kurią sudaro mama, tėtis ir vaikai, turi būti ir bus apsaugota, sako protesto organizatoriai.

Grupės veikla sutrikdoma jau antrą kartą

Primename, kad „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ dieną iš šeštadienio į sekmadienį, grupei nenutrūkstamai pildantis dalyvių nuotraukomis, vaizdo įrašais, sveikinimais ir komentarais, grupė buvo pirmą kartą užblokuota. Be kita ko, prieš užblokuojant grupę jos įrašuose maršo dalyviai itin gausiai dėkojo vieni kitiems už gražias emocijas renginio metu. Ypatingų padėkų gausos sulaukė maršo organizatoriai.

„Didysis šeimos gynimo maršas“ gegužės 15 d., Tarptautinės šeimos dienos proga sutraukė daugiau nei 10 000 žmonių iš visos Lietuvos. Daugelis tik spėliojo, kiek iš tikrųjų buvo žmonių, tačiau galutinis skaičius taip ir nenustatytas. Faktas – renginys buvo grandiozinis.

Vakare prieš grupės užblokavimą dar buvo galima skaityti gausybę žmonių įrašų su nuotraukomis ir vaizdo įrašais, tačiau ryte bendra maršo grupė pavadinimu „BENDRA – Didysis šeimos gynimo maršas“ jau buvo užblokuota.

Grupė turėjo 27 505 narių. Vėliau, ryte apie 10 val. atblokavus grupę, ji pasiekė net 40 000 narių skaičių.

Kiekvienas miestas taip pat turi savo atskiras grupes, kurios kol kas nėra užblokuotos, tačiau bendroje grupėje buvo daugiausiai narių ir aktyviausias jų bendravimas.

Grupės nariai jungiasi į „Telegram

Po kelių valandų grupei vėl pradėjus veikti žmonės ėmė aktyviai joje bendravo ir dalinosi džiugiomis renginio akimirkomis. Tiesa, jie ragino vieni kitus persikelti į kitą socialinį tinklą, kuriame, bent kol kas, nėra cenzūros – Telegram.

Maršo grupės nariai jau anksčiau kvietė vieni kitus bendrauti „Telegram“ socialiniame tinkle, tačiau Lietuvoje kol kas jis nėra labai populiarus. Ieškota ir kitų alternatyvių „Facebook“ socialiniam tinklui.

Neoficialiais duomenimis, artimiausiu metu planuojamas dar vienas šeimų protestas – mitingas. Kaip skelbia Šeimų Sąjūdis ir renginio organizatoriai, jei nebus patenkinti protesto reikalavimai, kitas mitingas įvyks birželį.

Šiandien vaizdo pranešimą išplatino vienas organizatorių Artūras Orlauskas.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis