Anglijos bažnyčių vadovai meldėsi už princą Philipą: jis buvo puikiu krikščioniškos tarnystės pavyzdžiu

Anglijos bažnyčių vadovai savaitgalį meldėsi už karališkąją šeimą po karalienės vyro princo Philipo mirties. Žiniasklaidai jie pasakojo, kad princas buvo puikus krikščioniškos tarnystės pavyzdys žmonėms.

Kenterberio arkivyskupas J. Welby princą įvardino buvusį „nepaprastu“ žmogumi, kuris paliko „milžinišką“ palikimą šaliai. „Jis nuolat iškėlė kitų interesus prieš savo interesus, ir tai buvo puikus krikščioniškos tarnystės pavyzdžiu“, – sakė jis.

Kalbėdamas su „BBC News“ arkivyskupas princą Philipą teigė buvus „labai gilaus tikėjimo žmogumi“, turėjusiu „nepaprastą ateities numatymo dovaną“. „Daugelyje sričių jis buvo dešimtmečiu priekyje… Pavyzdžiui, tokiais klausimais kaip klimato kaita ar tarpreliginis dialogas“, – sakė arkivysk. J. Welby.

Daugelyje sričių jis buvo dešimtmečiu priekyje.

Arkivyskupas dalinosi prisiminimai „BBC Radio 4“ šeštadienį, taip pagerbdamas kunigaikštį ir jo ilgus dešimtmečius trukusį tarnavimą esant karalienės šešėlyje. „Galbūt patys sugebėsime padaryti nepaprastus dalykus, tačiau princas Filipas parodė dar geresnį pavyzdį. Jo gyvenimo darbai parodė, kad tarnavimas kitiems ne visada gali būti matomas, bet jis visada yra būtinas“, – sakė jis.

„Visų pirma, jis tarnavo karalienei 73 metus. Tai reiškė atidėti tuos dalykus, kuriuos daugelis žmonių turi, pavyzdžiui karjerą ar savo paties sureikšminimą. Jam svarbiausia buvo tarnauti karalienei ir šaliai, vykdant savo pareigas savo tarnystėje, einant karalienei iš paskos. „Jis sekė Kristaus pavyzdžiu, kuris kviečia kiekvieną žmogų sekti juo“, – teigė akivyskupas J. Welby.

Kardinolas Vincentas Nicholsas, katalikų bažnyčios vadovas Anglijoje ir Velse, sakė besimeldžiantis už karališkąją šeimą „liūdesio ir netekties akimirką“. „Mums labai trūks princo Philipo, jo charakterio, gyvybingumo ir veržlumo. Jis buvo tvirtos ištikimybės ir linksmumo pavyzdys. Tegul jis ilsisi ramybėje“, – sakė jis.

Baptistų sąjungos atstovai sakė: „Mes meldžiamės už Jos Didenybę karalienę ir karališkąją šeimą. Mes meldžiamės, kad jie žinotų Dievo buvimą šalia. Dėkojame už princo Philipo gyvenimą, už palaikymą, kurį jis suteikė karalienei, ir už visa tai, ką jis atnešė mūsų tautai.“

Metodistų bažnyčios kunigai Richardas Tealas ir Carolyn Lawrence pagerbė princo Philipo „atsidavimą karalienei“ daugiau nei 70 metų ir „jo ilgą ir išskirtinę tarnybą šaliai.“ „Dėkojame Dievui už kunigaikščio atsidavimą šimtams savanoriškų organizacijų ir teigiamą jo įtaką milijonui jaunų žmonių gyvenimų“, – sakė jie. „Meldžiamės, kad ateinančiomis dienomis ir savaitėmis karalienės sielvartą įveiktų jos stiprus tikėjimas, ir reiškiame užuojautą jai ir visai karališkajai šeimai.“

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

1 KOMENTARAS

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis