REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Anglijoje ir Velse palengvinus skyrybų procesą, ženkliai padaugėjo prašymų nutraukti santuoką

Anglijoje ir Velse 50 proc. padaugėjo prašymų nutraukti santuoką po to, kai šio mėnesio pradžioje įsigaliojo naujos taisyklės, palengvinančios skyrybų procesą.

Tik įvedus skyrybų be kaltės sistemą, poros, norinčios nutraukti santuoką, suskubo pateikti net 3 000 prašymų.

Prieš įsigaliojant naujajam įstatymui balandžio 6 d. ir buvo tikimasi, kad prašymų skaičius padidės.

Viena advokatų kompanija „Daily Mail” sakė: „Atrodo, kad kai kurie žmonės laukė skyrybų be kaltės įvedimo”.

Vyriausybė teigė, kad įstatymo pakeitimai „sumažins konfliktus” tarp besiskiriančių porų ir „palengvins stresą” jiems ir jų vaikams.

Pakeitimai reiškia, kad vienas iš sutuoktinių neprivalo ieškoti kito sutuoktinio kaltės kaip pagrindo skyryboms. Poros dabar tiesiog gali tiesiog pareikšti, kad jų santuoka iširo negrįžtamai.

Įstatymu panaikinama galimybė vienam iš sutuoktinių užginčyti santuokos nutraukimą ir nustatomas naujas minimalus 20 savaičių terminas nuo bylos nagrinėjimo pradžios iki prašymo išduoti sąlyginę santuokos nutraukimo nutartį pateikimo.

Kartu šie pakeitimai yra radikaliausias JK santuokos nutraukimo įstatymų pakeitimas per daugiau kaip 50 metų.

Sumažins vaikų traumas?

Vaikų labdaros organizacija „Spurgeons Children’s Charity” teigė, kad naujasis įstatymas sumažins vaikų patiriamas traumas.

Organizacijos generalinis direktorius Ianas Soarsas sakė: „Įsivaizduokite pasaulį, kuriame žmonės, išgyvenantys išsiskyrimą, geriau žinotų, kaip nutraukti santuoką, būtų pasirengę savo vaikams teikti pirmenybę ir sėkmingai vystytų bendradarbiaujančių tėvų santykius.

„Tai idealas, prie kurio norime padėti tėvams ir vaikams priartėti, nes galiausiai visi tyrimai rodo, kad tai yra geriausia su procesu susijusiems vaikams.”

„Daugiau nebegalime ignoruoti vaikų ir tėvų psichinei sveikatai kylančios rizikos, visas šeimos skyrybas įrėmindami kaip teisinius ginčus”, – sakė vienos šeimų grupės atstovė.

„Jei vienintelė siūloma priemonė yra ta, kuri supriešina tėvus vieną su kitu tuo metu, kai emocijos ir taip jau yra didelės, tada mes tiesiog pakurstome išsiskyrimo ugnį. Mums reikia „šeimos sprendimų sistemos”, kuri padėtų išvengti teismo, nebent jis būtų būtinas”, – pridūrė ji.

„Tėvams ir vaikams reikėtų suteikti daugiau informacijos ankstyvuoju proceso etapu, kad jie galėtų pasirinkti tinkamą kelią”, – aiškino ji.

Priešinosi krikščioniškos organizacijos

Tačiau buvo ir pasmerkusių naująjį įstatymą. Pavyzdžiui, Krikščioniškasis institutas (The Christian Institute) pavadino jį „santuokos eutanazija” ir dar 2019 m. įspėjo, kad „liūdnas faktas” yra kad dėl jo išsiskirs daugiau porų.

„Koalicija už santuoką” (Coalition 4 Marriage) pavadino įstatymo pakeitimą „apgavikų chartija”, kuri leistų „neištikimiems ar nuobodžiaujantiems sutuoktiniams pasitraukti iš svarbaus, visą gyvenimą trunkančio įsipareigojimo, kada tik jie nuspręs, ir su visiška valstybės parama ir net skatinimu”.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

REKOMENDUOJAME

Nijolės Sadūnaitės knyga
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte