REIKALINGA JŪSŲ PARAMA

Anglijoje bus skirta bauda už abortuotą sūnų besimeldusiam vyrui

ŠaltinisCNA

Tebesitęsiant ginčams dėl griežtų apribojimų elgtis prie abortų klinikų kai kuriuose Anglijos miestuose, dar vienam vyrui gresia bauda už tai, kad prie vienos tokios klinikos tyliai pasimeldė už savo mirusį sūnų.

„Niekada nebūčiau galėjęs įsivaizduoti, kad galiu rizikuoti gauti baudžiamąją atsakomybę už tai, kad tyliai meldžiausi”, – sakė Adamas Smithas-Connoras (Adamas Smitas Konoras), pasak jį remiančios teisininkų grupės „Alliance Defending Freedom UK”.

A. Smithas-Connoras kreipėsi į Didžiosios Britanijos nėštumo konsultacinės tarnybos (angl. British Pregnancy Advisory Service) nėštumo nutraukimo įstaigą Bornmute, pietvakarių Anglijos Dorseto grafystėje. Jis ketino pasimelsti už savo negimusį sūnų, kuris mirė dėl aborto, panašioje įstaigoje daugiau nei prieš du dešimtmečius.

Pasak Jungtinės Karalystės aljanso „Alliance Defending Freedom”, vyras tyliai stovėjo nugara į kliniką, kad gerbtų darbuotojų ir lankytojų privatumą. Bendruomenės saugumo pareigūnai pasiteiravo, ką jis daro, ir šis atsakė: „Meldžiausi už savo mirusį sūnų”.

2022 m. lapkričio 24 d. jo susitikimas su pareigūnais buvo įrašytas jo telefonu.

„Užuojauta dėl jūsų netekties, – atsakė vienas pareigūnas. – Bet galiausiai turiu vadovautis Viešosios erdvės apsaugos įsakymo gairėmis ir pasakyti, kad, mūsų įsitikinimu, todėl jūs pažeidžiate 4a punktą, kuriame kalbama apie maldą, taip pat apie nepritarimo veiksmus…”

„Aš tiesiog stoviu ir meldžiuosi, – asakė vyras.

„Aš suprantu. Bet (apsaugos įsakymas) yra nustatytas dėl tam tikros priežasties ir mes turime laikytis tų nuostatų”, – atsakė pareigūnas.

A. Smithui-Connorui dabar gresia bauda už pareiškimą, kad jis meldėsi už savo mirusį sūnų.

Teisininkų komanda, remiama Jungtinės Karalystės aljanso „Alliance Defending Freedom”, ginčija šią baudą.

Jungtinės Karalystės aljanso teisinis patarėjas sako: „Niekas neturėtų būti traukiamas baudžiamojon atsakomybėn už tai, kuo jis tiki, ypač kai jis tą tikėjimą išreiškia tyliai, privačiai”.

Nauju įstatymu siekiama sustabdyti „asocialų elgesį” prie abortų klinikų.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

5 KOMENTARAI

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte