A. Bilotaitė: Baltarusijoje įrengta filmavimo aikštelė, kur kuriamos melagingos istorijos

ŠaltinisBNS

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė pareiškė, kad Baltarusijoje egzistuoja filmavimo aikštelė, kurioje kuriamos melagingos istorijos, neva nutikusios pasienyje su Lietuva.

„Turime informacijos, kad net yra dirbtinai tokia padaryta filmavimo aikštelė, kur imituojama, kad tai yra pasienis, ir tiesiog ten filmuojamos tam tikros istorijos, kad vėliau būtų klaidinamos tiek tarptautinės organizacijos, tiek skleidžiama dezinformacija“, – prieš Vyriausybės posėdį trečiadienį žurnalistams sakė A. Bilotaitė.

Taip ji reagavo į stiprėjantį dezinformacijos srautą iš Baltarusijos.

Ministrė pabrėžė, kad Lietuva susiduria su hibridine ataka, o Minsko režimas tam naudoja įvairias priemones.

Valstybės sienos apsaugos tarnyba trečiadienį „Facebook“ paskyroje pasidalino vaizdo įrašu ir komentaru apie dar keturis į Lietuvą bandžiusius patekti migrantus.

Šįkart sugadinsime dieną Baltarusijos propagandistams, nelauksime jų melagienų ir viską papasakosim patys.

„Šįkart sugadinsime dieną Baltarusijos propagandistams, nelauksime jų melagienų ir viską papasakosim patys. Štai taip Baltarusijos pareigūnų paruošti keturi migrantai-provokatoriai įeina į Lietuvos teritoriją, tačiau niekur neskuba. Paaiškėja, kad jie lūkuriuoja Lietuvos pasieniečių, kurie pasirodo netrukus. Provokatoriai grįžta į Baltarusijos pusę ir čia prasideda spektaklis“, – rašoma komentare.

„Baltarusijos pareigūnų filmuojami „nuskriausti“ migrantai emocingai pasakoja, „kaip juos mušė ir žalojo Lietuvos pareigūnai“. Eilinį „įrodymą apie Lietuvos pasieniečių žiaurumą“ užfiksavę Baltarusijos pareigūnai kartu su aktoriais pasišalina į savo teritorijos gilumą. Dramos pabaiga. Uždanga!“ – teigiama jame.

A. Bilotaitė sakė, kad Lietuva ir kitos šalys turi būti atidžios ir budrios, susiduriant su tokiomis melagienomis.

„Turime parodyti, kad esame atsparūs tokioms nesąmonėms“, – sakė vidaus reikalų ministrė.

Ji taip pat teigė, kad visa turima pasieniečių vaizdo medžiaga „pagal galimybes yra viešinama“.

Pasak A. Bilotaitės, nuotoliniame ES vidaus reikalų ministrų susitikime ji ketina kelti klausimus, susijusius su tvoros statybos pasienyje finansavimu, taip pat didesniu šalių narių įsitraukimu, sprendžiant susidariusią migrantų krizę.

„Trečias dalykas, vienas iš svarbiausių, visa teisės sistema Europos Sąjungoje neatitinka šiandienos situacijos, kai yra vykdoma hibridinė ataka prieš valstybes, šita sistema nebeveikia. (…) Turi būti sudarytos teisės šalims ginti savo nacionalinį saugumą, imtis tokių priemonių ir už tai vėliau nesulaukti sankcijų ir atsakomybės“, – kalbėjo ministrė.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų. Daugelis jų yra iš Irako.

Prieš kelias savaites pradėjus taikyti apgręžimo priemones, neteisėtų migrantų srautai per Baltarusijos sieną gerokai sumažėjo, tačiau daugiau neteisėtų sienos kirtimų ėmė fiksuoti kaimyninės Lenkija ir Latvija.

Lietuva kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

1.2% paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte
Laikmetis.lt naujienlaiškis