A. Belickaitė traukiasi iš LTG: chebra, šito jau yra per daug – papildyta

Po klausimų dėl galimo nepotizmo nauja „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvinių reikalų direktore paskirta Agnė Belickaitė ketvirtadienį pranešė, kad traukiasi iš pareigų.

„Chebra, šito jau yra per daug. LTG, nepadarę nieko blogo, yra valkiojami po purvą, nes kažkam tai yra smagu. Prezidentas ir šiaip bet kas politikoje apgailėtinai kapitalizuoja progą daužyti oponentus. Mano nieko blogo nepadaręs vyras atsistatydina, nes nori kažkaip apsaugoti kitus nuo šmeižto, spaudimo ir manipuliacijų“, – feisbuke rašė ji.

Čia pat pridūrė: „Laisvės partijos žmonės, su kuriais dar ką tik turėjome profesinius santykius (būtent taip – mano santykiai su politinėmis partijomis visada buvo pabrėžtinai profesiniai ir paremti sutartimis), jaučiasi turintys teisę mane savintis, nurodinėti, kur galiu ar negaliu dirbti, ir net atvirai daro politinį spaudimą valstybės valdomos įmonės veiklai. Absurdas. Išeinu aš, nes tikrai nei geležinkeliai, nei mano vyras, nei, tiesą sakant, aš pati nenusipelnėme viso šito. Dar kartą pakartoju, kad niekas šitoje situacijoje nepadarė nieko blogo. Konkursas buvo atviras, skaidrus ir profesionalus“.

Trečiadienį apie pasitraukimą iš pareigų pranešė jos sutuoktinis – Laisvės partijos vicepirmininkas bei ekonomikos ir inovacijų viceministras Vincas Jurgutis, kuris atmetė kaltinimus nepotizmu ir sutuoktinės protegavimu.

V. Jurgutis teigė nutaręs atsistatydinti, prezidentui Gitanui Nausėda paraginus politikus prisiimti atsakomybę „už dalykus, kurių nebuvo“.

A. Belickaitė teigia, kad  jos vyras nieko blogo nepadarė, tik norėjo apsaugoti kitus nuo šmeižto, spaudimo ir manipuliacijų.

 A. Belickaitė LTG grupės korporatyvinių reikalų direktore paskirta praėjusią savaitę, ji taip pat yra ekonomikos ir inovacijų ministrės, Laisvės partijos pirmininkės Aušrinės Armonaitės artima draugė, bendraklasė ir universiteto bendramokslė. 

„Lietuvos geležinkeliai“ yra pavaldūs Susisiekimo ministerijai, jos vadovą Marių Skuodį į postą delegavo Laisvės partija.

LTG grupės direktorius Egidijus Lazauskas sako pasirinkęs A. Belickaitę į korporatyvinių reikalų direktorės pareigas dėl jos profesionalumo iš kelių atrinktų stipriausių kandidatų, bet žadėjo kreiptis į išorės auditorius, kad šie dar įvertintų atrankos procedūrą. 

„Dar kartą pakartoju, kad niekas šitoje situacijoje nepadarė nieko blogo. Konkursas buvo atviras, skaidrus ir profesionalus“, – teigė A. Belickaitė.

Tiek A. Armonaitė, tiek V. Jurgutis yra kreipęsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK) dėl situacijos išaiškinimo.

Tokie atvejai darosi panašūs į sistemą, sako prezidentas Gitanas Nausėda

Atvejai, kai aukštas pareigas ministerijose ir joms pavaldžiose įstaigose užima giminyste ir draugyste susiję žmonės darosi panašūs į sistemą, sako prezidentas Gitanas Nausėda.

Taip jis ketvirtadienį komentavo paaiškėjusią informaciją, jog viceministro Vinco Jurgučio sutuoktinė Agnė Belickaitė įsidarbino „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvinių reikalų direktore, o ekonomikos ir inovacijų bei susisiekimo viceministrės viešai paskelbė, kad yra pusseserės.

„Ponas Vincas Jurgutis buvo paskirtas ministrės Aušrinės Armonaitės politinio pasitikėjimo. Ponia Agnė Belickaitė yra, kaip suprantu, asmeninė draugė. Tai klausimai yra poniai A. Armonaitei“, – ketvirtadienį Briuselyje žurnalistams sakė G. Nausėda.

 „Juo labiau, kad mes matome, jog atsiranda nauja informacija apie kažkokius pažįstamus ir giminystės schemas. Tai jau panašu į kažkokią sistemą“, – pridūrė jis.

Klausimą dėl galimo nepotizmo šioje A.Belickaitės įsidarbinimo istorijoje iškėlė žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Jo žmona Rasa Jakilaitienė taip pat dalyvavo atrankoje į LTG korporatyvinių reikalų direktorės pareigas.

Po kilusių klausimų tiek A. Belickaitė, tiek V. Jurgutis paskelbė apie pasitraukimą iš pareigų.

Savo ruožtu, ketvirtadienį ekonomikos ir inovacijų viceministrė Eglė Markevičiūtė feisbuke paskelbė, kad ji ir susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė yra pusseserės.

Ji teigė, jog atėjusi dirbti į ministeriją teiravosi „ar reikia deklaracijose deklaruoti kitose ministerijose dirbančius gimines“ ir sakė sulaukusi neigiamo atsakymo, tokio vertinimo, jos žiniomis, sulaukė ir A. Vaiciukevičiūtė.

Abiem šioms ministerijoms vadovauja „Laisvės partijos“ deleguoti ministrai.

Prezidentas taip pat pažymėjo, jog susidariusi situacija daro blogą poveikį „žmonių pasitikėjimui ir politikai apskritai“.

Trečiadienį paraginęs A. Armonaitę atsistatydinti, prezidentas ketvirtadienį įspėjo, jog ši istorija gali turėti neigiamų pasekmių Laisvės partijai.

„Galima mėginti nuimti mažesnę galvą, kad būtų išsaugota didesnė. Bet klausimas – ar pačiai partijai tai naudinga? Ar nebus galutinis teisėjas rinkėjai ir žmonės, kurie visa tai mato ir daro išvadas?“ – svarstė prezidentas.

Susisiekimo ministras situaciją vertina blogai

Tuo tarpu susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad būdama „politiškai pažeidžiama“ Agnė Belickaitė apskritai neturėjo dalyvauti konkurse į „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupės korporatyvinių reikalų direktorės pareigas. 

„Aš blogai vertinu situaciją. Pirmas dalykas – žmogus, kuris yra politiškai pažeidžiamas, pirmiausia, mano vertinimu, apskritai turėjo nedalyvauti tokiame konkurse“, – BNS ketvirtadienį sakė M. Skuodis. 

Pasak jo, susidariusi situacija valstybėms valdomoms įmonėms bus pamoka, kad reikia įvertinti ne tik galimas įdarbinamų asmenų interesų konfliktų, korupcines, bet ir politinio pažeidžiamumo rizikas.  

„Visoms mūsų įmonėms keliami atitinkami reikalavimai ir dėl interesų konfliktų vengimo, ir dėl jų regimybės vengimo, ir dėl bet kokios žalos reputacijai vengimo. Tai šitoje vietoje, kai jau įmonė priėmė sprendimus įdarbinti vieną ar kitą asmenį – klausimas, kiek yra patikimos sistemos įvertinti ir tas politinio pažeidžiamumo rizikas“, – teigė M. Skuodis. 

„Aš neabejoju, kad mūsų įmonėse sistemos veikia dėl sukčių ir vagių išgaudymo, bet šioje vietoje tikrai yra tam tikra pamoka, kurią reikės įvertinti“, – kalbėjo jis.

„Labai gaila, kad dėl vieno tokio atvejo priversti reaguoti ir valstybės vadovai, ir ministrai reaguoja. Tikiuosi, kad bus labai aiški pamoka“, – pridūrė susisiekimo ministras. 

M. Skuodis tikino apie LTG grupės korporatyvinių reikalų vadovo konkurso rezultatus buvęs informuotas jau jam įvykus. Vis dėlto jis teigė, kad sužinojęs apie konkurso baigtį jis LTG įspėjo, kad „tai yra problema“.

„Aš „Lietuvos geležinkeliams“ ir tuomet labai aiškiai, kai tik sužinojau ir buvau informuotas, pasakiau, kad mano vertinimu, tai yra problema“, – tikino M. Skuodis.  

Tuo metu su ekonomikos ir inovacijų ministre Aušrine Armonaite bei viceministru Vincu Jurgučiu teigė po konkurso apie jo rezultatus nekalbėjęs – susidariusią situacija su ministre M. Skuodis sakė aptaręs viešojoje erdvėje kilus klausimams dėl galimo nepotizmo.  

„Apskritai, net ir su „Lietuvos geležinkelių“ generaliniu direktoriumi pirmą pokalbį turėjau vakar nusileidęs lėktuvu, grįžęs iš komandiruotės į Paryžių, kuomet išsakiau labai aiškiai tai, ką ir dabar jums“, – teigė susisiekimo ministras. 

„Aš paprašiau (LTG vadovo – BNS) man pateikti informaciją žiniai apie konkurso procedūras, kaip jis vyko ir taip toliau“, – pridūrė M. Skuodis. 

Ministras vėliau žurnalistams Seime sakė neturintis pagrindo manyti, kad dėl atrankos į pareigas buvo „kažkas ne taip“.

M. Skuodis teigė žinojęs, kad A. Belickaitė yra viceministro V. Jurgučio žmona: „Bet kaip ten kas susiję, aš tikrai negaliu pakomentuoti“. 

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

3 KOMENTARAI

ATSAKYTI

Įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

REKOMENDUOJAME

Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Patreon paramos skydelis
Paypal paramos skydelis
banko paramos skydelis
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJ0YXB0aSBzYXZhbm9yaXUifQ==
eyJhbGwiOiJiYW5rbyBwYXJhbW9zIHNreWRlbGlzIiwicG9ydHJhaXQiOiJwcmFuZSJ9

PASIRAŠYK SVARBIAS DEKLARACIJAS, PETICIJAS

NAUJAUSI

Būtume dėkingi, jei mus paremtumėte